Sieć w zasięgu ręki. Oferty internetu mobilnego od lokalnych dostawców

Internet mobilny zapewnia stały dostęp do serwisów WWW z dowolnego urządzenia przenośnego. Każdy smartfon lub tablet podłączony do internetu stwarza możliwości, bez których trudno wyobrazić sobie codzienne życie. Jaki internet mobilny sprawdzi się najlepiej? Warto podkreślić, że oprócz ofert czołowych przedstawicieli telefonii komórkowych, mobilny internet dostarczają także lokalni dostawcy, których oferty kuszą niskimi cenami.

internet-mobilny

Internet mobilny od lokalnego dostawcy – dlaczego warto?

Internet mobilny to popularna opcja dla osób, które chcą z niego korzystać poza domem. Większość internautów chce mieć stały dostęp do informacji, dlatego usługa ta jest niemalże koniecznością. Warto podkreślić, że obecny zasięg internetu jest praktycznie dwa razy większy niż zasięg internetu klasycznego i korzysta z niego już 1/3 mieszkańców Ziemi. Internet mobilny wykorzystywany jest obecnie w najbardziej prozaicznych czynnościach, które wykonuje się regularnie i codziennie – zalicza się do nich m.in. korzystanie z bankowości internetowej, z wielu aplikacji mobilnych, które pomagają realizować wytyczone cele oraz przeglądanie mediów społecznościowych. Decydując się na internet mobilny bardzo często korzysta się z ofert dużych telefonii komórkowych, które tworzą pakiety np. wraz z abonamentem. Co ciekawe, coraz częściej użytkownicy internetu nie chcą korzystać z ofert czołowych dostawców, których ceny niejednokrotnie są wyższe niż np. oferty dostawców lokalnych. Tym sposobem dostawcy, którzy proponowali kiedyś tylko internet stacjonarny, teraz tworzą również oferty dotyczące internetu mobilnego.

Internet mobilny: Jaki internet od lokalnego dostawcy wybrać: 5, 10 czy 30 GB?

Wybierając konkretną ofertę internetu mobilnego od lokalnego dostawcy (np. firmy Chopin z Wejherowa), warto zastanowić się, ile GB miesięcznie planuje się zużywać. I tak np. należy zdawać sobie sprawę, że korzystając z komunikatorów, mediów społecznościowych oraz streamingu muzyki, należy założyć, że będzie się zużywać ok. 2 GB miesięcznie. Do tego, jeśli urządzenie przenośne (smartfon, tablet) chce się używać także do gier, to korzystając z nich można wykorzystać ok. 5 GB. Warto podkreślić, że jeśli urządzenie służy także do oglądania filmów, to trzeba doliczyć ok. 1 GB za pełnometrażowy film w jakości HD. Wybierając konkretną ofertę internetu mobilnego od lokalnego dostawcy, należy dokładnie określić swoje potrzeby i wybrać optymalny pakiet. Warto zorientować się również, czy lokalny dostawca umożliwia zmianę pakietu w trakcie trwania umowy.

śr. ocena 5 / głosów 5