Solgaz – płyta gazowa dla nowoczesnej kuchni!

Współczesne salony meblowe oferują tak duży wybór asortymentu, że stanięcie przed wyborem konkretnych elementów staje się nie lada trudnością. Lodówki o przezroczystych szybach, czy pozwalające na natychmiastowe przygotowanie lodu są nieco futurystyczne, jednak nie brakuje praktycznych rozwiązań, które czerpią z dokonań technologicznych. Płyta gazowa Solgaz jest jednym z takich wynalazków i prezentuje zupełnie odmienne podejście do przygotowywania posiłków niż klasyczna kuchenka. Przekonajmy się, czego możemy od niej oczekiwać i jak bardzo wpłynie na nasze gotowanie.

Nowoczesny design, wydajność i ekologia

Zacznijmy od wyglądu. Czerń od zawsze kojarzyła się z produktami eleganckimi i nie inaczej jest w przypadku płyt gazowych. Czarna powierzchnia prezentuje się naprawdę okazale i sprawia, że jej dopasowanie do dowolnej kuchni jest wyjątkowo łatwe. Doskonale wygląda zarówno z ciemniejszymi, jak i jasnymi blatami, co tylko podnosi ich wszechstronność. Co więcej, płyta gazowa Solgaz jest całkowicie gładka, nie posiada żadnych przycisków, czy wypustek. Sterowanie wszystkimi funkcjami tego urządzenia odbywa się za pomocą panelu dotykowego, którego ikony zostały zaprojektowane w bardzo estetyczny sposób.

Kolejną zaletą jest ogromna wydajność tych urządzeń. Dzięki zastosowaniu podwyższonej temperatury spalania, do aż 900 stopni, spalany gaz jest wykorzystywany do swoich maksymalnych możliwości i daje najwyższe przełożenie na otrzymywaną energię. Takie rozwiązanie ma też inną zaletę. Dokładne spalanie skutkuje znacznym ograniczeniem powstawaniem tłustego osadu na garnkach i bezpośrednim otoczeniu kuchenki. W zależności od wybranego wariantu i ilości pól grzewczych możemy przygotowywać różne potrawy w jednym czasie. Jednym z najciekawszych udogodnień jest specjalne pole, które wykorzystuje nagromadzony, spalony gaz i pozwala wykorzystać te resztki jako darmową energię.

Jest to także bardzo ekologiczne rozwiązanie. Ze względu na jakość i wydajność zużywania energii, wykorzystujemy znacznie mniej gazu, niż w przypadku tradycyjnych kuchenek. W skali jednego mieszkania może nie jest to rewolucyjna oszczędność, jednak jeśli takie urządzenia stałyby się standardem, wtedy moglibyśmy ograniczyć wydobycie gazu, a to już duży krok w stronę ochrony naszej planety. Lepsze spalanie pozwala na zmniejszenie gazów przedostających się do atmosfery, co jest korzystne w ograniczaniu powstawania dziury ozonowej.

Płyta gazowa Solgaz to nowoczesne urządzenie, na którym nie zawiodą się zarówno zwolennicy technologii, jak i ekologicznej i wydajnej funkcjonalności. Warto więc przy najbliższej okazji zapoznać się z funkcjami, jakie oferują te produkty.