Tusze i papiery w rolce do ploterów Yvesso – gwarancja najwyższej jakości

Są dziedziny, w których jakość wydruku jest bardzo ważna. Kartografia, poligrafia, projektowanie, inżynieria, ale też działalność reklamowa wielu firm opierają się na wysokiej jakości wydrukach. Jeżeli chcesz niewielkim kosztem cieszyć się doskonałą jakością swoich profesjonalnych druków, postaw na tusze i papiery w rolce do ploterów, które Ci to zapewnią.

Papier w rolce do ploterów

Plotery są niezastąpione w poligrafii, kartografii i podczas prac projektowych. Urządzenia te umożliwiają nanoszenie obrazów na duże płaszczyzny. W odróżnieniu od typowej drukarki ploter nie drukuje na pojedynczym arkuszu, ale na papierze rozwijanym z rolki. Dzięki temu format zadrukowywanego materiału nie stanowi ograniczenia.

– Papier do plotera odpowiada po części za jakość wydruku – mówi specjalista z firmy Zizako.pl, która oferuje m.in. akcesoria do ploterów. – Występuje wiele jego rodzajów, a każdy z nich ma nieco inne parametry oraz zastosowania. Warto zastanowić się, do czego będziemy używać plotera, i pod to dobierać papier. Osobiście mogę polecić wyroby firmy Yvesso.

Sprawdźmy, jakie możliwości daje polecany producent papierów do ploterów. Za przykład posłuży Yvesso Bond. Jest to nowoczesny papier w roli do ploterów. Odznacza się wysoką białością. Realizuje standardy DIN 6723 i 6724-1, co oznacza, że papier o gramaturach 80 g/m2 i 90 g/m2 nadaje się do stosowania w czytnikach OCR. Do jego zastosowań zaliczają się m.in.: personalizowana korespondencja seryjna, faktury, papier firmowy, materiały reklamowe, rysunki techniczne CAD/GIS.

Tusz do ploterów

Tusze do urządzeń drukujących to duży wydatek. Nie zawsze można sobie pozwolić na zakup oryginalnych tuszy, byłoby to zresztą niegospodarne, ponieważ istnieją doskonałej jakości zamienniki. Przykładem może być tusz Yvesso – zamiennik tuszu CANON PFI-102BK.

O jego dobrych parametrach świadczy fakt, że można go bez żadnych obaw mieszać z oryginalnym tuszem. Nie odbije się to ani na jakości wydruku, ani na stanie głowic. Farby pięknie się prezentują i szybko wysychają, dzięki temu drukowane treści są maksymalnie czytelne i estetyczne. Pod tusz można stosować oryginalne papiery i folie Canon.

Kupując zamienniki tuszu, trzeba zachować ostrożność z dwóch powodów: pierwszym jest duża liczba modeli urządzeń drukujących oraz pasujących do nich tuszów. Trzeba koniecznie sprawdzić, jaką drukarką lub ploterem dysponujemy. Druga ważna sprawa to jakość. Nie każdy zamiennik będzie dobry. Niekiedy poszukiwanie oszczędności może narazić nas na straty. Dlatego warto wybierać sprawdzone i wysokiej jakości zamienniki tuszy.

 

śr. ocena 5 / głosów 2