W jaki sposób wybrać dobry serwis maszyn CNC.

Maszyny CNC powstały w odpowiedzi na wymogi współczesnych rynków, które oczekują produkcji coraz doskonalszych wytworów w coraz krótszym czasie. To dzięki zastosowaniu sterowania komputerowego możliwa stała się produkcja wyrobów, które są swoimi wiernymi kopiami o takich samych kształtach i parametrach. Niemniej jednak ich prawidłowe funkcjonowanie opiera się na odpowiednim serwisie.

serwis-maszyn-cnc

Precyzja i powtarzalność

Maszyny CNC są urządzeniami, których istota działania opiera się na w pełni skomputeryzowanym systemie sterującym, dzięki któremu są one niezwykle precyzyjne
i wydajne. Używane są przede wszystkim przy obróbce metalu, drewna, plastiku itp. Zaliczamy do nich frezarki, tokarki, centra obróbcze, wykrawarki numeryczne i inne. Współczesne maszyny CNC znajdują zastosowanie w wielu branżach, nie tylko w wielkich zakładach przemysłowych, ale i w mniejszych pracowniach rzemieślniczych czy warsztatach. Sprzedażą i serwisem tego typu urządzeń zajmują się wyspecjalizowane firmy, takie jak Serwis CNC Józef Karkowski z Katowic.

Dobry serwis podstawą prawidłowego działania

Z racji przeznaczenia maszyn CNC, stosowanych między innymi do wiercenia, cięcia lub spawania, muszą być one szczególnie stabilne i niezawodne. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie odpowiednich parametrów, a także jakości wyrobów powstałych przy ich użyciu. Są one z reguły bardzo odporne na zniszczenia, ale nawet one mają swoją wytrzymałość. Co jednak jeśli nagle urządzenia te się popsują? W takim przypadku niezbędny jest kontakt z firmą oferującą serwis maszyn CNC.

Naprawa tych urządzeń nie jest prostą sprawą, a co za tym idzie powinny się tym zająć odpowiednie osoby, które specjalizują się w tego typu usterkach. W przypadku takich maszyn obiektami napraw jest najczęściej elektronika sterująca, układy sterowania, napędy, układy zasilania oraz zasilacze, a także naprawa wrzecion lub wymiana łożysk i wiele innych. Warto pamiętać, że dobry serwis tego typu urządzeń powinien przede wszystkim dać nam gwarancje naprawy. Niektóre modernizacje sprawiają także, że niezbędne jest także przeszkolenie osoby obsługującej maszynę oraz przekazanie pełnej dokumentacji związanej z wykonaną usługą. Wiele firm świadczących usługi serwisowe ma w swojej ofercie równie sprzedaż części do maszyn oraz samych urządzeń, a co za tym idzie otrzymujemy produkt sprawdzony i z pewnego źródła.

Komu zlecić naprawę maszyny CNC

Znalezienie odpowiedniego serwisu nie zawsze jest proste i oczywiste. Niemniej jednak poszukiwania warto rozpocząć od kontaktu z firmą Serwis CNC Józef Karkowski z Katowic. Zakres ich działalności obejmuje przede wszystkim sprzedaż i serwisowanie maszyn CNC. Oferują oni między innymi urządzenia do cięcia laserem światłowodowym, plazmą, a także do cięcia autogenem. Dodatkowo prowadzą sprzedaż części do maszyn CNC. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz nieustannemu podnoszeniu swoich kwalifikacji Serwis CNC Józef Karkowski gwarantuje dokładność oraz terminowość każdego zlecenia, a także satysfakcję ze wszystkich zakupionych u nich części.

Poszukiwania dobrego serwisu maszyn CNC warto rozpocząć od zapoznania się  z różnymi opiniami w sieci, które pojawiają się na profesjonalnych portalach branżowych. Bardzo ważny jest także zakres oferowanych usług i późniejsze wsparcie ze strony serwisanta.
W przypadku tego typu firm kierowanie się tylko i wyłącznie czynnikiem ekonomicznym nie daje gwarancji wyboru tej najlepszej.