W jaki sposób wykonuje się usługi udrażniania kanalizacji

Sprawnie działająca kanalizacja to podstawa funkcjonowania każdego domu. Dlatego tak ważnym jest, aby usługi udrażniania kanalizacji zlecić profesjonalistom, którzy wiedzą, jak je dokładnie przeprowadzić. Oszczędzimy sobie w ten sposób niepotrzebnych nerwów oraz nieprzyjemnych kłopotów, związanych z zatkanymi rurami kanalizacyjnymi. W jaki sposób zatem przetyka się instalację kanalizacyjną?

udraznianie-kanalizacji

Z pewnością każdy z nas chociaż raz w życiu miał problem z niedrożną kanalizacją. Zatkane rury to spory problem. Z tego powodu istotne jest, aby dbać o instalację kanalizacyjną na bieżąco i co jakiś czas skorzystać z usługi jej udrażniania. Na czym ono dokładnie polega?

Z pomocą fachowca

Chociaż możemy spróbować wyczyścić rury samodzielnie, lepiej jest skorzystać z pomocy profesjonalisty, dysponującego odpowiednią wiedzą i przede wszystkim właściwym sprzętem, dzięki któremu cała czynność odbędzie się szybko i sprawnie.

Zasadniczo istnieją trzy metody udrożnienia kanalizacji – mówi hydraulik z przedsiębiorstwa remontowo-budowlanego REM-BUD, świadczącego również usługi kanalizacyjne – ciśnieniowa, mechaniczna oraz bakteriologiczna. Wszystko zależy od efektu, jaki klient chce osiągnąć oraz od średnicy kanałów, a także miejsca, w którym usługa ma być wykonana.

Jak udrożnić rury

Sposób wykonania usługi udrażniania kanalizacji jest uzależniony przede wszystkim od miejsca, gdzie została zamówiona.

Do czyszczenia dużych kanałów ściekowych, takich jak studzienki czy zbiorniki wodne, używa się metody ciśnieniowej, polegającej na oczyszczaniu ścianek rur strumieniem wody pod silnym ciśnieniem. Potrzebny jest do tego specjalny samochód, wyposażony w pompę. W ten sposób znikają wszelkie osady a nawet substancje chemiczne.

Z kolei do usuwania kamienia z kanałów o niewielkiej średnicy służy samochód, wyposażony w płuczkę, rurę oraz sprężynę. Spośród innych aut, wyróżniać go będzie także zbiornik, zawierający wodę oraz pojemnik na osady.

Jeśli natomiast zamówimy usługę udrażniania kanalizacji w naszym mieszkaniu; w kuchni lub łazience, możemy się spodziewać wykorzystania przez fachowca ostatniej z wymienionych metod, czyli bakteriologicznej. Wpuści on wówczas specjalne szczepy bakterii do odpowiedniego pionu. Kiedy już nastąpi rozłożenie osadu, specjalista użyje odpowiednich sprężyn, które usuną pozostałe resztki.

Do przetykania zlewów kuchennych, toalet, kratek pod wanną, a także umywalek równie często wykorzystywana jest metoda mechaniczna. Udrożnienie kanalizacji dokonuje się za pomocą spirali oraz sprężyny, napędzanej przez specjalną maszynę. Jest to metoda wyjątkowo bezproblemowa i bezpieczna.

O rury, jak o wszystko w domu, należy odpowiednio dbać. Regularnie czyszczone oraz udrażniane będą nam służyć przez długie lata.

śr. ocena 5 / głosów 5