Kiedy warto skorzystać z usługi wynajmu drukarek?

Aby pokusić się o zakup, a później eksploatację i administrowanie drukarkami, należy poświęcić dużo finansów oraz czasu. Związane jest to z nabywaniem materiałów eksploatacyjnych, doglądaniem stanu technicznego oraz rozliczaniem faktur. Na szczęście istnieje inny sposób na użytkowanie drukarek, w dodatku prosty i tani. Jest to wynajem, z usług którego korzysta coraz więcej przedsiębiorstw. Na czym polega i kiedy warto z niego skorzystać? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Jak wygląda forma rozliczenia za wynajem drukarki?

Wynajem jest coraz częściej wybieraną przez klientów formą użytkowania drukarek. W takiej sytuacji nie muszą oni angażować własnych środków na ich zakup, a także martwić się o serwis, wszelkie naprawy i zakup materiałów eksploatacyjnych. Drukarki przez cały czas utrzymywane są w nienagannym stanie, a w przypadku wykrycia awarii zgłaszane są przez użytkowników do serwisu (na okres naprawy otrzymują oni sprzęt zastępczy).

Dzierżawca przez okres trwania umowy (wypożyczenie fabrycznie nowych urządzeń jest możliwe jedynie na dłuższy okres, np. 3-4 lat) płaci jedynie miesięczny czynsz zawierający najczęściej pakiet wydruków do wykonania w danym okresie rozliczeniowym, aczkolwiek zdarza się, że dostawcy drukarek pobierają opłatę za faktycznie wykonywane wydruki. W przypadku wynajmu drukarek używanych miesięczna opłata jest niższa, a dostawca bardziej elastyczny w negocjacjach dotyczących długości trwania usługi.

Duże korzyści dla przedsiębiorców

Warto w tym miejscu podkreślić, że po zakończeniu okresu umowy wypożyczaną dotąd drukarkę można wymienić na nowy, lepszy model z bieżącej oferty. Dzięki temu, aby poprawić funkcjonalność swojego biura, nie trzeba angażować środków na zakup drogiego sprzętu.

Kolejną zaletą wynajmu drukarek jest fakt, że opłaty za dzierżawę można wliczyć w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Dodatkowo dostawca zapewnia pomoc w kwestiach optymalnego doboru sprzętu oraz jego konfiguracji w celu dopasowania go do potrzeb biura. Oferuje on także precyzyjne oszacowanie comiesięcznych, stałych wydatków, które wiążą się z drukowaniem. Ogólnie rzecz biorąc, odpowiedzialność za funkcjonowanie sprzętu należy do jego dostawcy.

Usługi wynajmu drukarek są niezwykle popularnym rozwiązaniem w większych ośrodkach miejskich, również w Szczecinie, gdzie swoją siedzibę ma firma Ksero Contakt, która jest specjalistycznym serwisem obsługującym w pełnym zakresie drukarki, kopiarki, kserokopiarki, urządzenia wielofunkcyjne i telefaksy – od dostawy i instalacji w biurze użytkownika, poprzez serwis i materiały eksploatacyjne, aż do utylizacji zużytego sprzętu włącznie.