Zalety bezprzewodowego monitoringu IP

Niewielkie, czasem nawet niezauważalne – kamery służące do monitoringu pewnych miejsc i obszarów. Stosowane na przejściach dla pieszych, w budynkach firmowych, a także na prywatnych posesjach. Są one częścią nowoczesnych bezprzewodowych systemów monitoringu IP. Sprawdźmy, jakie korzyści można osiągnąć stawiając na rozwiązanie tego typu. Zapraszamy do lektury.

Obraz z każdego miejsca na Ziemi

Największą zaletą kamer bezprzewodowych IP jest możliwość wysyłania obrazu przez połączenie sieciowe. W dodatku niektóre z nich są połączone z alarmem i czujnikami PIR (pasywne czujki podczerwieni odpowiadające za wykrywanie ruchu w pomieszczeniach), dzięki czemu szybko wzbudzają alarm i mogą uruchamiać rejestrowanie obrazu przez wszystkie bądź tylko wybrane kamery. Dzięki tej opcji mamy podgląd na mieszkanie lub nasz sklep z dowolnego miejsca na świecie zarówno na komputerze, jak i na telefonie. Tę cechę docenią przede wszystkim ludzie, którzy wyjechali na wakacje lub akurat są z dala od swojego sklepu lub firmy, a chcą mieć co jakiś czas podgląd, czy coś niebezpiecznego nie dzieje się w okolicy.

Brak kabli i prosta obsługa

Bezprzewodowy monitoring, jak sama nazwa wskazuje, nie potrzebuje zaawansowanego okablowania, co jest kolejną dużą zaletą tego systemu. Wystarczy zasilanie z pobliskiego gniazdka lub puszki 230V. Dzięki temu nie trzeba kuć ścian, prowadzić nowych kabli i montować skomplikowanych instalacji. Cechą monitoringu bezprzewodowego jest zmienność jego położenia, dlatego nie ma najmniejszego problemu z reinstalacją po przeniesieniu się np. do innego lokalu.

Łatwy montaż to również prosta obsługa, co jest zbawienne w dzisiejszych czasach. Konfiguracja systemu jest do wykonania samodzielnie, a podgląd możliwy jest z każdego miejsca na ziemi poprzez Internet dzięki usłudze P2P. W dobrych systemach monitoringu wbudowana jest specjalna aplikacja P2P, która obsługuje systemy w tzw. Chmurze poprzez sieć, dzięki czemu możemy swobodnie podglądać wideo „na żywo” na telefonach komórkowych, lub odtwarzać nagrany wcześniej materiał. W tym zakresie jest to duża swoboda w porównaniu do innych programów do monitoringu, które nie mają tak intuicyjnej obsługi, a w razie problemów jedyne, co pozostaje, to skontaktować się z technicznym wsparciem systemu monitoringu.

Oszczędność pieniędzy

Wśród zalet bezprzewodowego monitoringu IP należy wymienić również oszczędność pieniędzy, zwłaszcza jeśli zestaw oferuje możliwość nagrywania wideo bezpośrednio na dysk HDD wbudowany w rejestrator. Wiadomo, że każdy system do monitoringu wiąże się z kosztami, ale jeżeli nie chcemy wydawać pieniędzy na skomplikowane zestawy kamer, warto podjąć decyzję o zakupie bezprzewodowego monitoringu – zachęca ekspert firmy snapvision.pl, która jest głównym dystrybutorem marki Snapvision w Polsce i specjalizuje się w imporcie oraz dystrybucji elektronicznych urządzeń z zakresu telewizji przemysłowej, systemów alarmowych i automatyki budynku.