Co to jest manicure japoński?

Piękne i zadbane dłonie to marzenie każdej kobiety. Niestety, wykonywanie codziennych obowiązków nie sprzyja utrzymaniu skóry i paznokci w nienagannym stanie. Ponieważ mało kto może pozwolić sobie na unikanie prac domowych, warto poszukać rozwiązań, które pozwolą poprawić kondycję osłabionych, łamliwych i rozdwajających się paznokci. Najlepszą z dostępnych metod pielęgnacji paznokci jest manicure japoński.

Jednym z najpopularniejszych obecnie zabiegów na paznokcie jest manicure hybrydowy, który pozwala zachować piękny kolor przez długi czas. Jednak nie wszystkie kobiety lubią mieć pomalowane paznokcie. Za to wszystkie chciałyby olśniewać ich zdrowym wyglądem i blaskiem – przekonuje ekspertka z salonu Corte Del Sole na warszawskim Ursynowie.

Takie właśnie efekty daje manicure japoński.

Paznokcie olśniewające zdrowiem

Manicure japoński wykonuje się bez użycia jakiegokolwiek lakieru. Zabieg ten polega bowiem przede wszystkim na pielęgnacji płytki paznokcia. To właśnie dzięki głębokiej regeneracji struktury paznokci, zyskują one piękny, naturalny wygląd i zachwycający połysk.

Istotą zabiegu japońskiego jest wmasowanie w płytkę paznokcia specjalnej pasty odżywczej. W pierwszej kolejności paznokcie są szlifowane, w celu ułatwienia przenikania preparatu w głąb płytki. Pasta do manicure japońskiego skomponowana jest z dobroczynnych składników, takich jak witaminy A i E, keratyna, pyłek pszczeli, a przede wszystkim naturalna krzemionka z Morza Japońskiego.

Podczas energicznego wcierania pasty w płytkę paznokcia, odżywcze składniki w niej zawarte przenikają do jego najgłębszych warstw, a jednocześnie poprawia się krążenie krwi w tej części ciała. W efekcie paznokcie są silnie zregenerowane, mniej podatne na rozdwajanie się i łamanie. Jednak poprawa kondycji paznokci to nie jedyna korzyść płynąca z manicure japońskiego.

Naturalnie piękny kolor i połysk

Kolejnym etapem po wtarciu w paznokcie pasty odżywczej jest nałożenie na nie pudru. Ten element zabiegu pełni podwójną funkcję. Po pierwsze, warstwa pudru zatrzymuje w paznokciach składniki preparatu z krzemionką. Po drugie, puder nadaje paznokciom naturalnie perłowy kolor i połysk porównywalny do efektu malowania odżywką lub jednym z neutralnych odcieni lakieru.

Manicure japoński niesie ze sobą dwojakie korzyści. Z jednej strony daje natychmiastowy efekt estetyczny w postaci błyszczących paznokci w perłowym kolorze, ale jednocześnie zapewnia długofalową ich regenerację. Zabieg polecany jest zarówno dla osób borykających się z problemem słabych, zniszczonych paznokci (również dla mężczyzn), jak i dla kobiet, które pragną odżywić je między kolejnymi zabiegami manicure hybrydowego.