Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

W obecnych czasach bardzo dużą wagę przywiązuje się do wyglądu, dlatego warto zadbać o piękną i gładką skórę bez niepotrzebnych włosków. Istnieje wiele sposobów usuwania włosów – golenie, depilacja mechaniczna, stosowanie wosku, czy też skorzystanie z lasera. Depilacją laserową, uważaną za bezbolesną i skuteczną interesują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Czy usuwanie niechcianego owłosienia z użyciem lasera jest naprawdę skuteczne?

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Działanie lasera wykorzystuje zjawisko termolizy. Oznacza to, że laser produkuje wiązkę światła, która wnika do skóry, gdzie jest pochłaniana przez melaninę, czyli barwnik w mieszku włosowym. Energia w wiązce światła niszczy cebulki włosów, ale jest bezpieczna dla człowieka, gdyż nie wnika w głąb skóry. Współczesne lasery są wyposażone w funkcję chłodzenia, co powoduje, że zabieg depilacji laserowej jest bezbolesny – informuje specjalista z salonu medycyny i kosmetyki laserowej Sofibeauty w Krakowie.

Dla kogo jest wskazana depilacja laserowa?

Jest to zabieg dla wszystkich osób chcących raz na zawsze pozbyć się zbędnego owłosienia. Kobiety i mężczyźni mają swoją wymarzoną wersję siebie, bez włosów w określonych miejscach i laser może te marzenie spełnić. Należy jednak wziąć pod uwagę czynniki, które wpływają na skuteczność zabiegów depilacji laserowej. Są to:

  • Fototyp skóry – im jaśniejsza tym zabieg bardziej skuteczny.
  • Kolor włosów – im ciemniejszy, tym większe szanse na powodzenie zabiegu.

Zabieg depilacji laserowej należy przeprowadzać seriami, co oznacza, że jedna część ciała wymaga co najmniej 7 wizyt u kosmetyczki w kilkutygodniowych odstępach. Jeśli zatem chcemy mieć gładką skórę na lato, należy rozpocząć depilację jesienią. Najlepiej aby nasza skóra nie nosiła już śladów opalenizny. Przed każdym spotkaniem z laserem trzeba się odpowiednio przygotować, a więc ogolić skórę, która ma być depilowana. W celu utrzymania efektu po zakończeniu serii zabiegów należy przeprowadzić tzw. zabieg przypominający lub utrwalający, po mniej więcej dwóch latach.

Czy są przeciwwskazania do zabiegu?

Zabieg depilacji laserowej jest na tyle bezpieczny, że mogą go wykonywać prawie wszyscy. Wyjątek stanowią:

  • Kobiety w ciąży;
  • Osoby uczulone na światło;
  • Chorzy na nowotwór, łuszczycę, bielactwo lub opryszczkę;
  • Osoby w trakcie antybiotykoterapii.

Przed zabiegiem wypełnia się kwestionariusz, który kwalifikuje lub wyklucza możliwość wykonania depilacji laserowej. Nasza skóra powinna też zostać zbadana przez dermatologa lub innego specjalistę, który oceni czy możemy poddać się zabiegowi oraz określi parametry światła, które może zastosować laser w naszym przypadku.

śr. ocena 5 / głosów 5