Czym jest i jak się stosuje galaretkę aloesową?

Aloes już od wielu lat jest chętnie wykorzystywaną rośliną w przemyśle medycznym i kosmetycznym. Wszystko dzięki jego genialnym właściwościom. Soczyste liście aloesu są źródłem cennych witamin i minerałów, a także aminokwasów i kwasów tłuszczowych. Można go wykorzystywać w terapii wielu schorzeń i dolegliwości. Dzisiaj jest również popularnym składnikiem wielu kosmetyków, w tym galaretki aloesowej. Czym jest galaretka z aloesu i w jaki sposób ją stosować?

Galaretka aloesowa – charakterystyka

Galaretka aloesowa to czysty miąższ z aloesu w postaci półprzezroczystego żelu. Zawiera w sobie ponad 150 aktywnych i cennych dla naszej skóry składników, przetwarzanych na zimno. Wyróżnia się charakterystycznym zapachem świeżego aloesu i ma wszystkie jego właściwości. Jej zaletą jest brak sztucznych konserwantów. To produkt naturalny, przyjazny dla ludzkiego organizmu, o działaniu identycznym jak roślina – lecz dużo dłuższym i zdecydowanie bardziej intensywnym.

Dobroczynne właściwości aloesu są wykorzystywane do dawien dawna, ale dziś czerpanie z nich jest o wiele łatwiejsze. Galaretkę z aloesu można mieć zawsze pod ręką i cieszyć się jej dobroczynnym oddziaływaniem zawsze, kiedy tego potrzebujemy.

Właściwości aloesowego cudu

Galaretka aloesowa szybko stała się jednym z najbardziej pożądanych produktów na rynku kosmetyczny, ponieważ ma wszechstronne zastosowanie. Działa łagodząco i bakteriostatycznie, natychmiast przynosi ulgę podrażnionej skórze – mówi nasz rozmówca z firmy PiekneCialo.com, proponującej klientom bogatą ofertę naturalnych kosmetyków z aloesem.

Właściwości galaretki aloesowej:

  • działa bakteriostatycznie i grzybobójczo,
  • naturalnie nawilża, wygładza i odmładza skórę,
  • natychmiast łagodzi świąd i pieczenie,
  • wspomaga gojenie i regenerację podrażnionej skóry, idealna przy zranieniach i otarciach,
  • minimalizuje wszelkie dolegliwości skórne,
  • koi oparzenia, również oparzenia słoneczne,
  • regeneruje blizny pooperacyjne i oparzeniowe,
  • zmniejsza opuchliznę,
  • pielęgnuje skórę po goleniu.

Ponadto, galaretka aloesowa ma działanie ochronne w trakcie farbowania włosów czy przeprowadzania ondulacji. Dlatego jest często stosowana przez fryzjerów, którzy chcą zapewnić swoim klientom najwyższy poziom komfortu.

Jak stosować aloes w żelu?

Galaretka aloesowa szybko się wchłania, nie pozostawiając żadnych śladów na ubraniu. Nie zawiera substancji oleistych i jest dobrze przyswajalna przez skórę. Wystarczy nanieść ją na wybrane miejsce na skórze, aby natychmiast poczuć jej fantastyczne działanie. Można nakładać ją czystym palcem lub miękką szczoteczką. Świetnie nadaje się pod inne preparaty, potęgując ich wchłanianie.

śr. ocena 5 / głosów 5