Na czym polega lipoliza iniekcyjna

Idealna figura to marzenie, którego realizacja wymaga ciężkiej pracy. Niestety, ćwiczenia i dieta nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty. Pomimo wysiłku fizycznego i zdrowego odżywiania zdarza się, że tkanka tłuszczowa nie ulega redukcji w pożądanym stopniu. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej, takie jak lipoliza iniekcyjna.

Cel i przebieg zabiegu

Lipoliza to bezinwazyjna metoda modelowania sylwetki. Na czym dokładnie polega ten zabieg?

Lipoliza iniekcyjna opiera się na technice wstrzykiwania substancji rozpuszczającej tłuszcz wgłąb skóry. – Odpowiada ekspert z Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej MEDICOR w Krakowie. – Mieszanka na bazie fosfatydylocholiny, czyli wyciągu z soi, wprowadzana jest bezpośrednio w tkankę tłuszczową za pomocą serii zastrzyków. Ta naturalna substancja doprowadza do lipodestrukcji, czyli degradacji komórek tłuszczowych. Ulegają one rozpuszczeniu, a następnie dzięki procesom przemiany materii zostają usunięte z organizmu. Skóra w miejscu zabiegu obkurcza się, a bezpośrednio po zabiegu może być lekko obrzęknięta i zaczerwieniona. Objawy te ustępują w ciągu kilku dni, a już po kilku tygodniach można powtórzyć zabieg, by uzyskać pożądany efekt. W niektórych przypadkach, jeśli warstwa tkanki tłuszczowej nie była zbyt duża, wystarczy tylko jeden zabieg. Warto przy tym zaznaczyć, że najlepsze efekty lipoliza iniekcyjna daje u osób stosujących ćwiczenia i dietę, ponieważ nie jest to technika odchudzania, a modelowania sylwetki. Po zabiegu warto poddać się masażom, zwłaszcza drenażowi limfatycznemu, w celu wyrównania efektów i przyspieszenia procesów metabolizmu tłuszczów w organizmie.

Efekty i zalety lipolizy iniekcyjnej

Dlaczego warto zdecydować się na lipolizę iniekcyjną? Do zalet zabiegu należy m. in.:

 • Bezinwazyjny przebieg – to dobra alternatywa dla operacji chirurgicznych, np. liposukcji, czyli odsysania tłuszczu. Lipoliza iniekcyjna nie wymaga rekonwalescencji, jest bezpieczna i bezbolesna.
 • Szybki zabieg i natychmiastowy efekt – sam zabieg trwa krócej niż godzinę, przy czym pacjent od razu jest w pełni sprawny. Efekty często są widoczne od razu, ewentualnie po powtórzeniu zabiegu, i pogłębiają się z biegiem czasu, gdy tłuszcz zostaje wydalony z organizmu, a skóra staje się coraz bardziej gładka i napięta.
 • Skuteczna walka z cellulitem i tłuszczakami – lipoliza iniekcyjna to nie tylko sposób na wymodelowaną sylwetkę, ale też na pozbycie się tłuszczaków i cellulitu oraz uzyskanie gładkiej skóry.
 • Regeneracja skóry – pozbycie się komórek tłuszczowych nie tylko odejmuje centymetry w obwodzie, ale też poprawia krążenie i przemianę materii w komórkach skóry, regenerując je i lepiej odżywiając, co widocznie poprawia jej wygląd.

W jakich miejscach wykonuje się zabieg lipolizy i gdzie daje on najlepsze efekty?

 • Brzuch, okolice talii, tzw. boczki;
 • Pośladki i biodra;
 • Uda i miejsca nad kolanami;
 • Ramiona, okolice pach;
 • Fałdy na plecach, pod żebrami;
 • Podbródek i kark;
 • Worki pod oczami, policzki.