Na czym polega microblading brwi?

Makijaż brwi wymaga nie lada precyzji – idealne łuki powinny wyglądać naturalnie i symetrycznie, a przy tym efektownie. Uzyskanie takiego rezultatu w domu wymaga wprawy, dobrych kosmetyków i sporych nakładów pracy. Dlatego też, chcąc zaoszczędzić czas i cieszyć się pięknymi, zadbanymi brwiami, warto zdecydować się na microblading. Na czym polega ten zabieg?

makijaż

Microblading brwi – jak wygląda zabieg?

Microblading, zwany również techniką piórkowo-kreskową, to jedna z metod makijażu permanentnego brwi.

Jest ona zbliżona do tatuażu, ponieważ również polega na wprowadzaniu pigmentu przy pomocy ostrzy – tłumaczy specjalista reprezentujący Salon Kosmetyczny Perfect Glamour we Wrocławiu. – W microbladingu wykorzystuje się miniaturowe ostrza, tzw. piórka, za pomocą których nacina się skórę, a barwnik aplikowany jest w warstwę kolczystą naskórka. Przed zabiegiem uzgadnia się wygląd brwi, a następnie wykonuje się rysunek poszczególnych włosków. Dzięki temu, że można wybrać dowolną grubość, barwę czy kierunek włosków, uzyskuje się naturalny efekt. Cały zabieg trwa krótko – zwykle około godziny – a do tego jest bezbolesny, gdyż skóra i brwi zostają znieczulone. Na efekty trzeba czekać około tygodnia – w tym czasie pigment stopniowo traci na intensywności, by uzyskać maksymalnie naturalny odcień.

Efekty i wskazania do microbladingu brwi

Zaletą microbladingu jest to, iż dzięki temu zabiegowi uzyskuje się naturalny, trójwymiarowy efekt. Wypełnione pigmentem zarysy do złudzenia przypominają naturalne włoski, dzięki czemu metoda ta stosowana jest z powodzeniem zarówno w celu uzupełnienia, zagęszczenia i skorygowania kształtu naturalnych brwi, jak i całkowitej ich rekonstrukcji. Microblading brwi polecany jest zatem dla kobiet, które nie chcą tracić czasu na robienie makijażu, brakuje im umiejętności i zależy im na naturalnym efekcie symetrycznych, kształtnych i gęstszych brwi. Ponadto metoda ta zalecana jest również po chemioterapii, w przypadku reakcji alergicznych po stosowaniu kosmetyków, a także w celu zakrycia blizn czy poprawy symetrii twarzy. Warto zauważyć, że efekt idealnie zarysowanych brwi po microbladingu utrzymuje się również po intensywnych ćwiczeniach fizycznych czy kąpieli w basenie, więc jest to także znakomity wybór dla osób aktywnych i uprawiających sporty. Microblading to szansa na kształtne, idealnie zarysowane brwi o naturalnym, efektownym konturze. Nic dziwnego, że metoda ta zyskuje na popularności i decyduje się na nią coraz więcej klientów salonów kosmetycznych.