Dobry chirurg plastyczny. Jak poznać, że fachowiec jest godny zaufania?

Coraz więcej Polek i Polaków korzysta lub chciałoby skorzystać z zabiegów chirurgii plastycznej. Przykładamy bowiem coraz więcej uwagi do swojego wyglądu i bardzo byśmy chcieli pozbyć się wszelkich defektów swojej urody. Na szczęście w Polsce działa już wiele dobrych i godnych polecenia klinik chirurgii plastycznej. Na co jednak zwracać uwagę dokonując wyboru tej najlepszej oraz najlepszego specjalisty?

chirurg-plastyk

Sprawdź posiadane certyfikaty

Najlepszym pierwszym krokiem pomagającym w podjęciu decyzji o skorzystaniu z usług danego chirurga plastycznego jest sprawdzenie, czy posiada on wszystkie stosowne certyfikaty oraz czy należy do Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Zrzesza ono wszystkich legalnie działających w naszym kraju chirurgów plastycznych i członkostwo w nim jest gwarancją, że lekarz posiada wszelkie uprawnienia do prowadzenia działalności w naszym kraju. Niektórzy specjaliści mogą się także pochwalić innymi certyfikatami i należeniem do innych grup zrzeszających chirurgów plastycznych. Jednym z takich lekarzy jest chirurg plastyk dr Jerzy Chęciński, który prowadzi w Warszawie renomowaną Klinikę Chirurgii Plastycznej Chęciński. Oprócz polskiego Towarzystwa jest również członkiem International Confederation for Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery (IPRAS) oraz European Society of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery (ESPRAS).

Posiadane doświadczenie i rekomendacje

Oczywiście same posiadane certyfikaty oraz członkostwo w grupach zrzeszających chirurgów plastyków nie są gwarantem tego, że dany specjalista jest naprawdę najlepszy. Zanim skorzystamy z jego usług warto jest zatem najpierw zapytać o doświadczenia osób, które już to wcześniej zrobiły. W dzisiejszych czasach, gdy w internecie istnieje mnóstwo forów internetowych i portali społecznościach, znalezienie pacjentów danego specjalisty z pewnością nie powinno być aż tak trudne.

Oczywiście znalezienie pacjentów chirurga to jedno, ale trzeba jeszcze wiedzieć, jakie zadać im pytania. Przede wszystkim warto się dowiedzieć, jaki stosunek chirurg miał do pacjenta. Czy przed podjęciem ostatecznej decyzji o wykonaniu zabiegu dokładnie przedstawił pacjentowi jego przebieg, możliwe powikłania oraz na czym dokładnie będzie polegało przygotowanie do operacji oraz rekonwalescencja po jej zakończeniu? To bowiem, czy dał możliwość oraz wskazówki do dokładnego przemyślenia decyzji o wykonaniu operacji czy zabiegu plastycznego, bardzo dużo mówi o lekarzu. Drugim ważnym pytaniem jest to, czy pacjent jest zadowolony z osiągniętych rezultatów zabiegu. To przecież po to sami chcielibyśmy skorzystać z chirurgii plastycznej.

śr. ocena 5 / głosów 5