Jak dobrać sukienkę do okazji?

Wybranie na przyjęcie jednej sukienki z całej szerokiej palety fasonów i krojów jest bardzo trudne, ale zdecydowanie warto poświęcić temu zadaniu dość czasu i dobrze przemyśleć swoją decyzję. Odpowiednio dobrana sukienka to jedna z najważniejszych wizytówek – pozwoli nam uwypuklić walory naszej sylwetki, a także pokazać charakter oraz znajomość trendów modowych.

sukia-wieczorowa

Co to za okazja?

Zanim jeszcze zaczniemy wybierać sukienkę, powinnyśmy zastanowić się, jaki jest charakter okazji, na którą się przygotowujemy. Wesele, imprez karnawałowa, duże przyjęcie firmowe – każda z tych uroczystości ma nieco inny charakter, jedne są bardziej, inne mniej oficjalne, na jednych możemy sobie pozwolić na próbę zachwycenia efektowną sukienką, na innych będzie to raczej niewskazane. W związku z tym charakter sukienki powinien korespondować z tym, jaki charakter ma uroczystość.

Sukienka na bal

Imprezy karnawałowe i bale to okazje kiedy możemy pokazać się z jak najbardziej efektownej strony, raczej unikamy sukienek prostych i w bardzo stonowanych kolorach. Najlepiej sprawdzą się sukienki typu księżniczka, charakteryzujące się dopasowanym gorsetem oraz rozbudowaną górą. Ciekawym rozwiązaniem są również różnego rodzaju błyszczące dodatki i rozcięcia, które podkreślą naszą figurę.

Imprezy firmowe

Oficjalne przyjęcia firmowe, gale i innego tego typu wydarzenia wymagają, żeby nasza kreacja była elegancka, ale nie zwracająca na siebie zbytnio uwagi. Na takie okazje lepszym wyborem będzie sukienki proste i pozbawione ozdób.

Kolorystyka ubioru

Bardzo ważną kwestią, wpływającą na charakter ubioru, jest jego kolor. Jaskrawe barwy, np. soczysta czerwień, czy zieleń będą idealnie pasować na imprezy typu bal karnawałowy, jednak kompletnie nie sprawdzą się na oficjalnych przyjęciach – w tym przypadku stawiamy na czerń, szarość, delikatne odcienie beżu, ewentualnie ciemne odcienie innych kolorów, np. bordo bądź butelkową zieleń.

Jeśli wybieramy sukienkę na wesele, powinnyśmy unikać sukienek czarnych i białych – wyjaśnia specjalistka sklepu Eozone.plZwyczajowo tylko panna młoda może nosić białą kreację na swoim weselu, zaś czerń uważana jest za kolor żałoby, dlatego nie przystaje do okoliczności. Jeśli jednak właśnie w bieli lub czerni czujemy się najlepiej, możemy na wesele zastosować zamienniki, np. jasne, pastelowe odcienie niebieskiego, delikatny beż, bądź ciemny granat.

Długość sukienki

Długość naszej sukienki ma większe znaczenie z perspektywy naszej wygody, niż elegancji – zarówno na bal, jak i na oficjalne spotkanie możemy założyć długą i krótką sukienkę. Niemniej jednak pamiętajmy, że krótka sukienka powinna kończyć się przed lub delikatnie za kolanem. Krótsze kreacje nie są wskazane.

śr. ocena 5 / głosów 5