Jak działa wanna relaksacyjna?

Nie od dziś znana jest relaksacyjna moc kąpieli. Ciepła woda działa kojąco na ciało i duszę, pozwala wyciszyć umysł i zregenerować siły. Fakt ten jest chętne wykorzystywany przez obiekty oferujące usługi SPA, które wprowadziły kąpiel relaksacyjną na wyższy poziom, a to dzięki zastosowaniu specjalnych wanien. Czym charakteryzują się nowoczesne wodne łóżka i jakie zabiegi wykonuje się przy ich użyciu?

wanna-relaksacyjna

Właściwości wanny relaksacyjnej

Wanna relaksacyjna, zwana również łóżkiem wodnym, to innowacyjne rozwiązanie w zakresie zabiegów pielęgnacyjnych. Przykładem tego typu rozwiązania są wanny relaksacyjne typu Soft Pack, które znajdziemy np. w ofercie Kliniki Urody Maestria w Szczecinie. Na czym dokładnie polega relaksacyjna moc takiej wanny? Sekret jej działania tkwi w specjalnej technice kąpieli, która odbywa się… na sucho. Wanna zostaje co prawda napełniona ciepłą wodą, ale korzystając z niej, nie wchodzi się w bezpośredni kontakt z wodą. Jak to możliwe? Wszystko dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanego, ciepłego materaca, który pozwala unosić się na powierzchni wody, co przypomina lewitację. Taki stan nieważkości w połączeniu z odpowiednio skomponowaną muzyką oraz specjalnie dobranymi kosmetykami pozwala osiągnąć niespotykany poziom komfortu i w pełni się zrelaksować. To idealne warunki do przeprowadzenia różnego rodzaju zabiegów pielęgnacyjnych na ciało i twarz dla każdego.

Wanna relaksacyjna – zabiegi

Wachlarz zabiegów wykonywanych z wykorzystaniem wanny typu Soft Pack jest niezwykle szeroki. Każdy może znaleźć w nim coś dla siebie, szczególnie kobiety w ciąży, mężczyźni, pacjenci wymagający fizjoterapii czy osoby starsze. Wszystko zależy bowiem od użytych w trakcie zabiegu preparatów, takich jak okłady roślinne, glinki, maseczki kosmetyczne i wiele innych. Dryfowanie na powierzchni wody w połączeniu z relaksacyjną muzyką pozwala się odprężyć, dzięki czemu pory w skórze otwierają się. To z kolei sprawia, że substancje aktywne zawarte w zastosowanych kosmetykach lepiej się wchłaniają, intensyfikując efekty zabiegu. Zastosowanie wanny relaksacyjnej to sposób na odprężenie się, pielęgnację urody i lepszą kondycję skóry, a także poprawę funkcjonowania całego organizmu.

Jakie zabiegi można wykonać przy użyciu wanien typu Soft Pack?

  • Zabiegi nawilżające – preparaty takie jak glinki, olej kokosowy czy mleko kozie odżywiają skórę, oczyszczają ją i nawilżają, sprawiając, że staje się ona gładsza i zyskuje blask.
  • Zabiegi odmładzające – substancje zawierające antyoksydanty, witaminy oraz minerały, takie jak np. lawenda czy komórki macierzyste jabłoni, pozwalają hamować oznaki starzenia, ujędrniając i regenerując skórę.
  • Zabiegi wzmacniające organizm – dzięki zastosowaniu specjalnie skomponowanych składników, np. płatków róż czy siana alpejskiego, można złagodzić napięcie mięśniowe, poprawić krążenie i kompleksowo zregenerować organizm.
śr. ocena 5 / głosów 5