Jakie techniki objęte są w programie makijażu permanentnego brwi?

Makijaż permanentny to niezwykle wygodne rozwiązanie dla kobiet, które lubią podkreślać swoją naturalną urodę, jednak w natłoku obowiązków nie zawsze znajdują czas, by codziennie nakładać na twarz kosmetyki kolorowe (a po kilku godzinach pamiętać jeszcze o nanoszeniu poprawek). Jednym z najpopularniejszych zabiegów z tego zakresu jest makijaż permanentny brwi. Może on zostać wykonany różnymi technikami.

makijaz-brwi

Brwi to element rysów bodaj najczęściej podkreślany – czy też poprawiany (np. w przypadku asymetrii) – dzięki technikom makijażu permanentnego. Stosują go nie tylko panie lubiące wyrazisty makijaż, ale też te, którym natura poskąpiła powabnych, gęstych brwi, a także te, których brwi uległy przerzedzeniu wskutek choroby czy upływających lat.

Metoda cienia (pudrowa)

Klasyczną metodą wykonywania makijażu permanentnego brwi jest metoda cienia, zwana też niekiedy pudrową. Określenie to bierze się stąd, że wprowadzany pod skórę barwnik daje efekt podobny do nałożenia pudrowego cienia w ciemnym kolorze. Ten ostatni powinien być jednak idealnie dobrany zarówno do karnacji klientki, jak i do oczekiwanego przez nią rezultatu.

Wciąż jeszcze można czasem spotkać na ulicy panie z kruczoczarnymi lub czekoladowobrązowymi brwiami, które wyglądają tak, jakby ktoś je narysował flamastrem. Jest to skutek nieumiejętnego doboru odcienia oraz złego przygotowania technicznego. Oraz dowód na to, jak ważne jest odbycie przez linergistów – czyli osoby zawodowo zajmujące się wykonywaniem makijażu permanentnego – szkolenia na odpowiednim poziomie.

Znaczenie profesjonalnych szkoleń

Zapoznać się na nim można z nowoczesnymi technikami, takimi jak metoda cieniowa z wykorzystaniem kilku różnych barwników, które rozmieszcza się na łuku brwiowym tak, by uzyskać optymalny wygląd brwi (tzw. ombre, bardzo ostatnio popularne). Spektakularny rezultat zależy też w dużej mierze od tego, by barwnik aplikować na poszczególnych odcinkach brwi z różną intensywnością. Połączeniu obydwu rozwiązań pozwala skutecznie uniknąć efektu „flamastra”.

Metoda piórkowa (microblading)

W Centrum Edukacji „Pasja”, prowadzonym przez firmę MM Kosmetyka Profesjonalna, nauczyć się można ponadto stosunkowo nowej techniki makijażu permanentnego brwi, jakim jest metoda piórkowa. Jej nazwa pochodzi od przypominającej piórko końcówki urządzenia aplikującego barwnik. Jest to maleńkie ostrze (stąd też angielska nazwa zabiegu: microblading – od „micro” i „blade”, czyli właśnie „ostrze”), dzięki któremu możliwe staje się naniesienie niewielkich, precyzyjnych linii imitujących włoski.

Uzyskane w ten sposób rezultaty są znacznie bardziej naturalne niż w przypadku innych metod, dlatego microblading poleca się zwłaszcza paniom, które nie mając wielkiego doświadczenia z makijażem permanentnym, boją się efektu przerysowania. Technika piórkowa jest też idealna w przypadku zagęszczania brwi, odradza się ją natomiast osobom o tłustej, grubej skórze z uwagi na ograniczoną trwałość wykonanego w ten sposób makijażu.

śr. ocena 5 / głosów 5