Jakie usługi można zrealizować w salonie fryzjerskim dla psów?  

Salon fryzjerski dla psów to idealne miejsce dla pupili, które chcą nie tylko pięknie wyglądać, ale także cieszyć się zdrowiem. Są popularne, gdyż można w nich wykonać nie tylko zabiegi upiększające takie jak strzyżenie bądź trymowanie, ale również zabiegi pielęgnacyjne takie jak czyszczenie uszu i zębów, które umożliwiają uniknięcie wielu poważnych chorób. Jakie usługi są popularne w salonie dla psów?

Kiedy warto zdecydować się na strzyżenie, kąpiel, czesanie i trymowanie psa?

Strzyżenie psów to usługa, która dotyczy zarówno pupili rasowych, jak i nierasowych i polega na obcięciu włosów specjalną maszynką według konkretnego wzoru. Strzyżenie powinno wykonywać się co 3-4 miesiąca. To szybka i popularna usługa, dzięki której można m.in. wymodelować sylwetkę psa, co skutecznie podkreśli atuty jego wyglądu. Inną opcją jest trymowanie, które zazwyczaj wykonuje się u psów szorstko– i ostrowłosych co 1-2 miesiące. Jest to zabieg bardziej wymagający niż strzyżenie, gdyż polega na wyciąganiu martwego włosa i tzw. podszerstki. I chociaż podobnie jak w strzyżeniu, możliwe jest dzięki niemu wymodelowanie sylwetki i odświeżenie wyglądu pupila, to należy liczyć się z tym, że trymowanie to zabieg czasochłonny, przez co również bardziej kosztowny. Salon fryzjerski dla psów to również idealne miejsce, by wykąpać i uczesać pupila. Chociaż niektóre zwierzęta unikają wody jak ognia, to warto pamiętać, że kąpiel jest ważnym zabiegiem higienicznym, który powinno się wykonywać u psów w miarę możliwości często. Obecnie jest to bardzo łatwe, gdyż profesjonalne kosmetyki są bezpieczne dla zwierząt, przez co kąpiel może odbywać się nawet codziennie. Warto również pamiętać o czesaniu, gdyż to kolejny zabieg, który nie tylko wpływa na wygląd psa, ale też sprawia, że można skutecznie pozbyć się wypadającej sierści.

Z jakich innych usług może skorzystać pies w salonie fryzjerskim?

Innym, ważnym zabiegiem, który warto wykonywać regularnie (raz na dwa tygodnie) w salonie fryzjerskim dla psów jest obcinanie pazurów. Skracanie ich to zabieg delikatny i wymagający szczególnej ostrożności, dlatego by nie zaszkodzić pupilowi, powinien być wykonywany przez specjalistę – podkreśla ekspert z Gabinetu Weterynaryjnego św. Franciszka z Żor.

Kolejnym zabiegiem, który warto przeprowadzić w salonie raz na dwa tygodnie jest czyszczenie uszu. Jeśli woda i zanieczyszczenia będą regularnie usuwane z ucha, to pies nie będzie narażony na dolegliwości takie jak podrażnienie uszu lub zapalenie nabłonka kanału słuchowego. Ponadto, warto także skorzystać z usługi takiej jak czyszczenie zębów – to zabieg pielęgnacyjny, który wykonywany systematycznie zapobiega poważnym chorobom dziąseł, powstawaniu kamienia nazębnego oraz nieprzyjemnego zapachu.

śr. ocena 5 / głosów 5