Medycyna estetyczna – najczęściej wykonywane zabiegi na twarz

Nic nie jest w stanie tak pozytywnie wpłynąć na naszą urodę, jak poprawa wyglądu twarzy. Z tego względu najczęściej wykonywanymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej są właśnie zabiegi mające na celu ujędrnienie, wygładzenie oraz poprawę wyglądu skóry twarzy. Współczesna medycyna estetyczna zna bardzo wiele możliwości wpłynięcia na wygląd twarzy, które z nich są najczęściej wybierane przez pacjentki?

Usuwanie zmarszczek z wykorzystaniem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest stosowany w wielu zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Jest to bowiem substancja, która naturalnie występuje  w skórze człowieka i zapewnia jej  odpowiednią jędrność i sprężystość. Niestety wraz z upływem lat zawartość kwasu hialuronowego w skórze się zmniejsza, przez co skóra traci swoją naturalną elastyczność i zaczyna wiotczeć. Na szczęście istnieje możliwość zastosowania specjalnych wypełniaczy.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z zakresu medycyny estetycznej z Kliniki Stomatologii i Estetyki Twarzy JB Bochińska w Szczecinie:

Wstrzyknięcie w skórę twarzy wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego w naturalny sposób przywraca jędrność skóry. Wypełniacze te mogą być również zastosowane do podniesienia opadających kącików ust, wyrównania kształtu ust lub ich powiększenia oraz spłaszczenia zmarszczek i bruzd na twarzy i szyi. Efekty wykonania zabiegu są niemal natychmiastowe i utrzymują się przez wiele miesięcy.

Wolumetria twarzy i szyi

Innym sposobem na znaczącą poprawę wyglądu twarzy jest wykonanie wolumetrii twarzy, która polega na liftingu i modelowaniu jej konturów. Zabieg umożliwia usunięcie oznak starzenia związanych z utratą objętości, wypełnienie zapadniętych polików oraz podniesienie owalu twarzy. Oprócz tego efektem zabiegu jest również spłycenie zmarszczek oraz  odpowiednie nawilżenie skóry. Podobnie jak w przypadku zabiegów z wykorzystaniem wypełniaczy, także wolumetria opiera się na wstrzykiwaniu w skórę pacjenta preparatów z kwasem hialuronowym. W tym zabiegu stosowana jest jednak specjalna, gęstsza odmiana tej substancji, którą wprowadza się w głębokie warstwy skóry. Zabieg pozwala osiągnąć doskonałe efekty, co sprawia, że z roku na rok jest coraz bardziej popularny wśród pacjentów klinik medycyny estetycznej.

BIO-REVOLUMETRIA, czyli lifting bez skalpela

Nowością na rynku medycyny estetycznej są zabiegi biorewolumetrii, które mają na celu całkowite przywrócenie owalu twarzy oraz sprężystości skóry i wygładzenie zmarszczek, poprzez podanie specjalnych preparatów zawierających kwas hialuronowy. Dzięki zabiegowi udaje się osiągnąć naturalne i długotrwałe efekty.

śr. ocena 5 / głosów 5