Od czego zależy dobór właściwych okularów progresywnych

Progresywne szkła okularowe stworzono dla osób, które widzą nieostro zarówno przedmioty znajdujące się w dali, jak i te, które są blisko. Stosują je zatem osoby dalekowzroczne i krótkowzroczne. Aby okulary progresywne spełniały swoje zadanie, muszą zostać właściwie dobrane. Sprawdźcie, od czego zależy ich dobór.

Czym są szkła progresywne?

Szkła progresywne posiadają płynną ogniskową, umożliwiającymi dobre widzenie przedmiotów położonych blisko, jak i tych znajdujących się daleko. Ponadto, pozwalają zobaczyć też przedmioty znajdujące się pomiędzy.

Dzięki soczewkom progresywnym kierowca doskonale widzi nie tylko drogę, ale i deskę rozdzielczą, skrzynie biegów i nawigację. To tylko przykład. Takie soczewki przydają się w każdej dziedzinie życia, są zaprojektowane specjalnie dla Ciebie, począwszy od idealnie przeprowadzanego badania wzroku po profesjonalne określenie indywidualnych parametrów Twoich oczu.  – zauważa ekspert reprezentujący salony optyczne OPTYCORP.

Okulary progresywne to doskonałe rozwiązanie dla osób, które muszą używać dwóch lub więcej par okularów. Warto się na nie zdecydować, ponieważ dają komfort, który trudno sobie wyobrazić, a przede wszystkim bardzo ułatwiają codzienne funkcjonowanie.

Cechy szkieł progresywnych

Charakterystyczne dla szkieł progresywnych jest to, że mają niewidoczną linię podziału między obszarem do dali, a obszarem bliży. Posiadają również obszar pośredni, z którego korzystamy pracując na komputerze.

Szkła progresywne zapewniają komfort i wygodę, jednak przede wszystkim pozytywnie wpływają na jakość widzenia. Co ważne, przed zakupem szkieł należy zapoznać się z podstawowymi zasadami ich użytkowania i, w razie potrzeby, skonsultować się ze specjalistą.

Od czego zależy dobór szkieł progresywnych?

Aby okulary progresywne rzeczywiście wpłynęły na jakość widzenia w sposób pozytywny, konieczne jest ich właściwe dobranie. W tym celu należy określić maksymalną korekcję/moc do dali (największa jest moc plusowa, która nie pogarsza widzenia, a najmniejsza jest minusowa, która zapewnia dobrą jakość widzenia) oraz minimalnego dodatku do bliży.

Jako, że dobór szkieł progresywnych jest dość trudny i wymaga odpowiedniej wiedzy, warto powierzyć to zadanie specjaliście. Tylko osoba doświadczona może precyzyjne określić moc i pozostałe parametry soczewek, a to daje wysoki komfort i właściwą jakość widzenia na każdą odległość.

śr. ocena 0 / głosów 0