Skuteczne wybielanie zębów tylko w gabinecie stomatologicznym

Wybielanie zębów to obecnie chyba najczęściej wykonywany zabieg w ramach stomatologii estetycznej. Nie bez przyczyny. Piękny, biały uśmiech jest przecież marzeniem bardzo wielu osób, które zazwyczaj na początku próbują je zrealizować korzystając w ogólnie dostępnych w sklepach czy aptekach preparatów wybielających. Jednak po kilku niepowodzeniach kierują swe kroki do gabinetu stomatologicznego.

Dlaczego samodzielne wybielanie nie przynosi dobrych efektów?

Wybielanie zębów wbrew pozorom jest dość skomplikowaną operacją. Powstałe trudności nie są jednak związane z wyborem odpowiedniego preparatu wybielającego, ale z metodą jego nakładania. Chcąc korzystać z ogólnie dostępnych w marketach preparatów, mamy do wyboru bardzo wiele ich rodzajów, między innymi lakiery, pasty oraz paski wybielające. We wszystkich tych środkach główną substancją czynną, która ma za zadanie rozjaśnienie naszych zębów jest nadtlenek wodoru. Jest to bardzo silna substancja, która przynosi bardzo dobre efekty, w postaci rozjaśnienia zębów o 2 do 4 odcieni.

Samodzielne wybielanie zębów ma jednak jedną bardzo istotną wadę. Za pomocą wspomnianych preparatów nie jesteśmy w stanie dotrzeć do wszystkich zakamarków naszych zębów, przez co nie będziemy w stanie uzyskać w pełni równomiernego efektu, a na naszych zębach będą widoczne przebarwienia. Niestety problem ten jest dosyć częsty, dlatego specjaliści zazwyczaj odradzają samodzielnego wybielania zębów i radzą udać się w tym celu do gabinetu stomatologicznego.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym – Metody

Profesjonalne wybielania zębów tym się różni od zabiegów wykonywanych samodzielnie w domu, że najważniejszym elementem jest precyzyjne nałożenie preparatu wybielającego. Obecnie w klinikach stomatologicznych powszechnie stosowane są przede wszystkim dwie metody wybielania zębów: metoda nakładkowa oraz wybielanie zębów z użyciem lamp wybielających.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, lekarz dentysta z Przychodni Stomatologicznej Dental w Lublinie: Obie te metody dają bardzo dobre rezultaty. Różnią się jednak pomiędzy sobą czasem jaki jest potrzebny do rozjaśnienia koloru zębów do oczekiwanego efektu. Osobom niecierpliwym, którym zależy na bardzo szybkim rozjaśnieniu swoich zębów rekomendujemy zastosowanie wybielania z lampą. Jest to nowoczesna metoda, dzięki której wymarzony efekt można osiągnąć zaledwie w trakcie jednej wizyty w gabinecie.

W trakcie tej wizyty dokładnie sprawdzany jest stan zębów, następnie zabezpieczane są dziąsła oraz pokrywa się zęby specjalnym preparatem wybielającym. Następnym etapem jest naświetlanie zębów z preparatem emitowanym przez specjalną lampę niebieskim światłem. Naświetlanie powoduje przyspieszenie działania preparatu. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i pozwala na wybielenie zębów nawet o 5-7 odcieni.

Druga wspomniane metoda, czyli metoda nakładkowa, polega na samodzielnym wybielaniu zębów w domu, jednak nie za pomocą specjalnej pasty czy lakieru, tylko poprzez stosowanie indywidualnie wykonanej dla pacjenta nakładki z preparatem wybielającym. Nakładka wykonywana jest na podstawie odcisku zębów, który stomatolog pobiera w trakcie pierwszej wizyty. Dzięki temu jest ona doskonale dopasowana do naszego zgryzu. Pacjent powinien stosować nakładki przez około 2 tygodni, przez około 4 godziny dziennie. Metoda ta również jest całkowicie bezpieczna i umożliwia osiągnięcie fantastycznych rezulatatów.