Suplementy diety wspomagające pracę układu moczowego

Należy podkreślić, że infekcje i stany zapalne układu moczowego objawiają się kłopotliwymi i uciążliwymi symptomami. Aby nie dopuścić do ich powstania oraz pojawienia się tych dolegliwości, należy stosować suplementy diety wspomagające jego pracę. Dzięki dostępnym preparatom w formie kapsułek bądź tabletek zawierającym niezbędne składniki będą idealnym wsparciem dla układu moczowego. Jakie konkretnie warto stosować?

suplementy-diety

Suplementy wspomagające układ moczowy podczas infekcji

Warto podkreślić, że suplementy diety są również wskazane podczas infekcji układu moczowego. Dzięki nim możliwe jest szybsze pozbycie się bakterii z dróg moczowych i tym samym zmniejszenie, a także całkowita likwidacja objawów choroby. Na różnego rodzaju infekcje dróg moczowych skuteczne są zioła, dlatego warto szukać preparatów, które zawierają w składzie m.in. skrzyp polny, mącznicę lekarską, pietruszkę zwyczajną, nawłoć pospolitą, jałowiec pospolity oraz lubczyk ogrodowy. To właśnie dzięki nim możliwe jest wsparcie leczenia farmakologicznego, a także szybsze pozbycie się objawów. Zioła te znane są również z właściwości nie tylko przeciwzapalnych, ale również moczopędnych, dzięki czemu organizm szybciej pozbywa się toksyn i szkodliwych drobnoustrojów. Warto zwrócić uwagę również na suplementy zawierające metioninę, gdyż dzięki nim oprócz działania przeciwzapalnego można zapobiec powstawaniu złogów w drogach moczowych i żółciowych oraz innym zakażeniom. Wśród tego typu preparatów znajduje się również olej z pestek dyni, który podczas infekcji normalizuje działanie układu moczowego i wspomaga proces oczyszczania.

Układ moczowy: Profilaktyczne stosowanie suplementów

Aby ustrzec się od chorób układu moczowego, warto stosować suplementy diety o działaniu profilaktycznym. Prawidłowe funkcjonowanie usprawnią preparaty zawierające żurawinę.

Dzięki nim ew. bakterie pojawiające się w układzie moczowym nie będą przywierać do błony śluzowej dróg moczowych, przez co nie zacznie tworzyć się infekcja – podkreśla specjalista z MIRO APTEKI w Warszawie.

Warto jednak pamiętać, że nie zaleca się ich stosowania u osób, które cierpią na kamicę nerkową, osteoporozę lub borykają się z piaskiem nerkowym. Ponadto, aby układ moczowy działał odpowiednio, warto zastosować również suplementy zawierające witaminę C. Dzięki niej możliwe jest utrzymanie kwaśnego odczynu moczu, co uniemożliwia kolonizację bakterii. Ważną kwestią są również probiotyki, które wzmacniają odporność oraz właściwy odczyn moczu.

śr. ocena 5 / głosów 6