Szybkie leczenie zmiana całkowita implantami

Implanty stomatologiczne to wszczepy, zastępujące naturalny korzeń zęba. Dzięki nim można osadzić korony lub w pełni zrekonstruować zgryz. Umożliwiają w szybki sposób zmianę zarysu naszej twarzy i przywrócenie jej pięknego, naturalnego uśmiechu. Pozostają najszybszą i najbardziej skuteczną metodą leczenia braków międzyzębowych oraz braków w uzębieniu. Wszystkiego o implantach dowiesz się z naszego przewodnika.

W przypadku braku pojedynczego zęba, kilku zębów obok siebie lub w różnych miejscach jamy ustnej, a także braków w przestrzeni międzyzębowej, najlepszym rozwiązaniem będą implanty. Co warto o nich wiedzieć?

Charakterystyka

Implanty zębów wykonuje się z czystego tytanu, ze względu na jego doskonałą tolerancję przez ludzki organizm. Ich metalowa część, wyglądem przypominająca śrubę, zostaje całkowicie zasłonięta przez dziąsło oraz ceramiczną powierzchnię korony. Dzięki temu zęby osadzone na implantach przypominają naturalne zęby i nie odróżniają się od pozostałych. Ich odcień bowiem oraz stopień przeźroczystości jest indywidualnie dobierany do każdego pacjenta.

Czas leczenia

Pacjenci, decydujący się na zabieg wszczepienia implantów, na przykład w renomowanym gabinecie Codzienna Stomatologia Kosmetologia, chwalą sobie przede wszystkim szybkość wykonywania zabiegu i natychmiastowe jego rezultaty. W odpowiednich warunkach możliwe jest bowiem zaopatrzenie pacjenta w implanty zębowe razem z koroną protetyczną już w jeden dzień.

Wspomniany gabinet świadczy także usługi z zakresu ortodoncji, stomatologii zachowawczej, stomatologii estetycznej czy chirurgii stomatologicznej.

Zanim dentysta zaproponuje konkretne leczenie, wykona zdjęcie rentgenowskie oraz przeprowadzi badania kliniczne pacjenta. Jest to szczególnie ważne w przypadku implantów; wykonuje się je bowiem w znieczuleniu miejscowym bądź pod ogólną narkozą.

Zalety implantów

Implanty zębowe posiadają wiele zalet. Przede wszystkim są rozwiązaniem nie tylko dla osób, które niedawno utraciły zęby lecz również dla tych, którzy ząb utracili wiele lat temu i u których zdiagnozowany został zanik tkanki kostnej. Co więcej, zastąpią naturalne zęby bez konieczności szlifowania sąsiadujących z nimi, nie ingerując w strukturę zdrowego uzębienia.

Ponadto wzmacniają całe uzębienie oraz przeciwdziałają zanikowi tkanki kostnej, która bez wszczepienia implantu zanika.

Implanty zębowe nie są podatne na próchnicę i pozwalają cieszyć się pięknym, zdrowym, olśniewającym uśmiechem.

śr. ocena 5 / głosów 5