Charakterystyka silników hydraulicznych
Silnik hydrauliczny jest mechanizmem niezbędnym w procesach wykorzystania energii występującej w cieczy. To do jego zadań należy napędzanie wszelkich pojazdów, urządzeń, czy maszyn. Tak naprawdę samo zastosowanie tego mechanizmu jest bardzo szerokie w szeroko pojętej branży przemysłowej. Sprawdź jak działa silnik hydrauliczny oraz poznaj jego charakterystykę.
Jak działa silnik hydrauliczny?
Silnik hydrauliczny to urządzenie, które zamienia ciśnienie i odpływ cieczy w rotację, a więc sprawia, że siły te uzyskują tzw. moment obrotowy. Innymi słowy, źródłem energii jest ciśnienie cieczy, a efektem – oczekiwany ruch urządzenia. Strumień substancji płynnej pod dużym ciśnieniem powinien być ustawiony na tzw. wał obrotowy. Zabieg ten powoduje prawidłowe działanie maszyn. Warto podkreślić, że w tym przypadku ważnym komponentem jest uzyskanie odpowiedniego ciśnienia właśnie w przepływie cieczy. Od tego modułu bowiem zależy ilość uzyskanej energii.
Przeczytaj również: Czym powinny charakteryzować się opakowania do e-papierosów?
W silniki hydrauliczne są wyposażone najczęściej różnego rodzaju urządzenia, takie jak: kosiarki, podnośniki czy obrabiarki. Co więcej, mechanizm ten wykorzystywany jest także w przemyśle spożywczym. Jednostka napędowa stosowana jest w wielu maszynach, ponieważ jej eksploatacja nie jest zbyt kosztowna. Ponadto, działanie silnika zawdzięcza się również surowcom pochodzącym z odnawialnych źródeł energii, a więc ich zasoby są szybko i łatwo odbudowane.
Przeczytaj również: Jak działają skrzynie biegów w maszynach rolniczych?
Charakterystyka silników hydraulicznych
Silnik hydrauliczny charakteryzuje się dużą mocą, momentem obrotowym oraz wysokim ciśnieniem, dzięki któremu jest w stanie działać. Nie można zapomnieć o komponencie, jakim jest chłonność silnika. To cecha niezbędna do wykonania przez urządzenie jednego, oczekiwanego obrotu. Ingrediencja uwarunkowana jest bowiem od wymiarów, pojemności i objętości stacji roboczej. Dzięki uzyskanej wiedzy na temat chłonności i ilości cieczy znajdującej się w silniku, można oszacować prędkość obrotową urządzenia.
Przeczytaj również: Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?
Na rynku dostępne są różne rodzaje silników hydraulicznych. Charakteryzują się one nieco innymi zasadami działania. Mogą być zębate, łopatkowe czy tłokowe, a oprócz tego różnią się momentem obrotowym, a nawet sprawnością pracy. Producenci z firmy Hydro Precyzja polecają silniki typu SOK, które dostępne są w różnych wersjach wałów i kolektorów. Dodatkowo, przy skupie lub zakupie urządzenia dołączana jest rzetelna gwarancja jakości. Oferowane silniki należą do tych z grupy wolnoobrotowych, a odznacza je niska prędkość obrotowa, ale posiadają za to wysoki moment obrotu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana