Czego uczy się pies podczas szkolenia z behawiorystą?
Wzięcie do swojego domu pupila wiąże się z ogromnym szczęściem, ale też z obowiązkami wynikającymi z pełnienia nad kimś opieki. Pies to przyjaciel człowieka, ale nie zawsze jest nim od momentu poznania. Zwierzaki mogą być nauczone złych zachowań albo nie wiedzieć jeszcze, jak współpracować ze swoim panem. Jeśli chcemy nauczyć swojego psiaka ważnych umiejętności, z pomocą przychodzą behawioryści, którzy organizują specjalne szkolenia dla naszych pupili.
Najważniejsze efekty spotkań psa z behawiorystą?
Szkolenia z behawiorystą są idealnym rozwiązaniem dla psiaków, które są nadpobudliwe, natrętne bądź wykazują stany lękowe, chociaż nie tylko: także wtedy, kiedy przygarniamy do domu zwierzaka, można od razu zgłosić się po pomoc profesjonalisty, który wyjaśni nam, jak należy wychowywać swojego pupila – mówi ekspert z firmy Szkolenie Psów Tomasz Piotrowski z Mińska Mazowieckiego.
Podczas regularnie odbywających się spotkań z behawiorystą nasz psiak nauczy się, że zachowania agresywne są złe, a niesubordynacja wobec właściciela jest czymś szczególnie niepożądanym. Profesjonalista może oduczyć naszego pupila uciekania z domu czy właściwego zachowywania się podczas spaceru, dzięki czemu pies przestaje ciągnąć i szarpać za swoją smycz. Niektóre zwierzaki mają zwyczaj skakania na ludzi, nawet tych obcych –także taka reakcja może zostać zlikwidowana u naszego milusińskiego. Co równie istotne, szkolenia psów organizowane są też po to, by oduczać zwierzaki zjadania niedozwolonych przedmiotów, nadmiernej szczekliwości, podgryzania i załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych w domu. Rezultaty korzystania z pomocy profesjonalisty mogą być różne, wszystko zależy od tego, z jakim problemem się do niego zgłaszamy.
Czego dokładnie nauczy się zwierzak?
Jeśli zdecydujemy się na zapisanie naszego pupila na szkolenie z behawiorystą, możemy się spodziewać, że po jakimś czasie będzie on na przykład spokojnie spacerował przy naszej nodze, nawet wtedy, kiedy pozostawać będzie na luźnej smyczy. Poza tym będzie reagować na podstawowe komendy oraz nauczy się wykonywania kilku ważnych zadań, pozwalających my opanować koordynację ruchową. Dodatkowo będzie on między innymi potrafił: aportować, pokonywać przeszkody, siadać, wyszukiwać przedmioty i ślady czy warować. Psiak po przebytym cyklu zajęć doskonale odnajdywać się będzie zarówno w psim, jak i ludzkim środowisku. Co jednak najważniejsze, pupil, który odbędzie szkolenie z behawiorystą, nauczy się współpracować ze swoim właścicielem, a na tym przecież zależy nam wszystkim najbardziej.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana