Czym charakteryzują się kontenery na gruz?

Kontenery na gruz umożliwiają wywóz odpadów budowlanych z placów budów lub z osiedli mieszkaniowych. Przepisy o gromadzeniu śmieci zabraniają wyrzucania gruzu do pojemników na odpady, a za takie postępowanie grożą określone prawnie konsekwencje. Rozwiązaniem problemu z odpadami budowlanymi, jakie mogą powstać podczas remontu domu lub mieszkania jest wynajęcie kontenera na gruz.
Kontenery budowlane. Podstawowe informacje
Gruz budowlany jest to potłuczony lub skruszony materiał, jaki powstał w wyniku prac rozbiórkowych. Do tej kategorii zaliczają się zatem kamień, cegła, kafelki, dachówka, pustaki i inne odpady wygenerowane w trakcie robót. Zasadniczo problematyczne jest prawidłowe zagospodarowanie takich materiałów, dlatego przed rozpoczęciem robót warto wynająć na określony czas kontener na gruz. Zwłaszcza że za wyrzucenie gruzu do zwykłego pojemnika grozi dość wysoki mandat.
Przeczytaj również: Kiedy warto rozważyć wynajem kontenera budowlanego?
Z usług kontenerowego wywozu śmieci często korzystają przedsiębiorcy i firmy budowlane prowadzące zaawansowane prace w budynkach. Jednakże jest to także rozwiązanie coraz częściej wybierane przez indywidualnych klientów, a kontenery budowlane równie często trafiają na prywatne posesje, jak na duże palce budów.
Przeczytaj również: Co zrobić z gruzem po remoncie?
Kontenery budowlane dostarczane przez firmę Lekaro podstawiane są w umówione miejsce w ustalonym dniu i określonym przedziale czasowym. Również odbiór wypełnionego kontenera odbywa się we wskazanym przez klienta dniu. Automatycznie, w razie potrzeby podstawiany jest także pusty kontener, a rozliczenie dotyczy każdego opróżnionego pojemnika. Przed wynajęciem kontenera na gruz w Warszawie konieczne jest przygotowanie placu, a dokładnie wolnego terenu o wymiarach 2 m x 4 m z dojazdem dla samochodu ciężarowego.
Przeczytaj również: Jak dostosować kontener budowlany do potrzeb uchodźców?
Kontenery na gruz. Jak są zbudowane?
Kontenery do wywozu odpadów budowlanych muszą być mocne i wytrzymałe. Powinny być na tyle solidne, aby móc utrzymać przewożony załadunek, a gruba i twarda obudowa kontenera zapobiega uszkodzeniom mechanicznym, jakie mogą powstać podczas załadunku.
Oczywiście kontenery mogą mieć różne kształty i pojemności. Zwykle są to prostokątne pojemniki wyposażone w specjalne uchwyty usprawniające ich załadunek na pojazd. Jeśli chodzi o pojemność, to najczęściej jest to zakres od 2,5 m3 do 10 m3. Największy kontener jest długi na 3,6 metra, a najmniejszy na 2,2 metra. Kontenery występują w wersji zamkniętej lub otwartej. W kontenerach typu otwartego gruz wsypuje się poprzez dwa krótsze, lekko pochyłe boki, co zapewnia równomierne rozłożenie ciężaru.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Notariusze
Kancelaria Notarialna Sylwia Środoń-Fugas
woj. podkarpackie35-315 Rzeszów, mjr. Kopisto 4
-
Laboratoria - usługi
Dia Bakter Diagnostyka Laboratoryjna Mikrobiologia Katarzyna Leszczyńska
woj. podlaskie15-879 Białystok, Stołeczna 7 lok. 100
-
-