Pogromca cellulitu – Roll Shape

Cellulit, dający na skórze nieprzyjemny efekt skórki pomarańczowej, jest problemem wielu współczesnych kobiet. Aby go rozwiązać, warto odwiedzić specjalistę z zakresu medycyny estetycznej oraz zaangażować się w szeroko pojętą profilaktykę. Okazuje się, że jeżeli aktywnie podejmiemy wyzwanie rzucone przez cellulit, poprawimy zarówno nasze zdrowie jak i wygląd.
Cellulit – na czym polega problem?
Cellulit powstaje na skutek zaburzenia procesów metabolicznych w tkance podskórnej. Komórki tłuszczowe (adypocyty) powiększają się, uciskając naczynia krwionośne i limfatyczne. W konsekwencji nie przyswajają one tlenu i składników odżywczych tak, jak powinny. Dochodzi do zakłócenia mikrokrążenia, a toksyny i produkty przemiany materii zalegają w organizmie. Na skórze pojawiają się grudki i nierówności, a ich widoczność zależy od stopnia zaawansowania choroby.
Z powodów fizjologicznych, kobiety częściej niż mężczyźni zmagają się z cellulitem. Objawy zwykle pojawiają się na biodrach, brzuchu, pośladkach, przedramionach – czyli miejscach, gdzie gromadzi się najwięcej tkanki tłuszczowej. Cellulit dotyka zarówno szczupłe osoby, o stałej masie ciała (cellulit wodny), jak i osoby zmagające się z nadwagą (cellulit tłuszczowy).
Cellulit – dlaczego warto się nim zająć?
Jeżeli zwrócimy uwagę na przyczyny powstawania cellulitu, okazuje się, że Panie, które chcą rozwiązać ten problem, potrzebują nauczyć się większej troski o siebie – podkreślają specjalistki z warszawskich i łódzkich salonów Ladies First. – W naszych salonach oferujemy zabiegi odmładzające i wyszczuplające. Chcemy, aby nasze Klientki wyglądały pięknie, ale również zależy nam na tym, aby umożliwić im odprężenie fizyczne i psychiczne. Gdy zaniedbujemy swoje potrzeby, nasze ciało zaczyna się dopominać o uwagę. Cellulit stanowi nie tylko problem estetyczny, ale wskazuje, że warto zmienić coś w szeroko pojętym podejściu do życia.
Przyczyną powstania cellulitu mogą być zaburzenia hormonalne, dlatego objawy należy skonsultować z lekarzem. Nie zmienia to faktu, że do powstania tego metabolicznego zaburzenia w znacznym stopniu przyczyniają się niezdrowe nawyki dotyczące:
- odżywiania,
- stylu życia,
- małej uważności na potrzeby emocjonalne.
Jeżeli spożywamy zbyt wiele węglowodanów, tłuszczu i soli, a zbyt mało błonnika, nie dbamy o wystarczającą ilość ruchu fizycznego, preferujemy siedzący tryb życia, nosimy zbyt obcisłe ubrania oraz buty na wysokim obcasie, a ponadto nie zwracamy uwagi na przedłużający się stres w naszym życiu, popadamy w depresyjne nastroje oraz tłumimy lęk i złość – cellulit pojawi się na pewno.
Modelowanie sylwetki metodą Roll Shape
Rollmasaż stanowi idealny sposób, aby zadbać o dobre samopoczucie, poprawić sylwetkę i pozbyć się cellulitu. Ma charakter masażu limfatycznego i odchudzającego, polecanego przez specjalistów z zakresu medycyny estetycznej.
Urządzenie, które umożliwia masaż, wyposażone jest w drewniane rolki, umocowane na obrotowym bębnie. Zwykle w bębnie zamontowana jest także lampa kolagenowa, zapewniająca dodatkowy efekt rozgrzewający. Dzięki panelowi sterowania częstotliwość obrotów i długość ćwiczeń jest programowana zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta.
Masaż typu Roll Shape poprawia krążenie krwi, a tym samym usprawnia metabolizm tkanek podskórnych. Sprawia, że organizm oczyszcza się z toksyn. W konsekwencji podnosi odporność, wzmacnia mięśnie i ujędrnia skórę oraz daje poczucie odprężenia fizycznego i psychicznego. Jego regularne stosowanie sprzyja dobremu funkcjonowaniu układu nerwowego. Zatem rollmasaż usuwa źródło problemu, jakim w przypadku cellulitu są zaburzenie metabolizmu komórkowego oraz niweluje dalsze, fizyczne i psychiczne przyczyny dolegliwości.
Aby osiągnąć zamierzony efekt metody Roll Shape, ważne jest zachowanie odpowiedniej kolejności ćwiczeń, a generalna zasada brzmi: z dołu do góry. Najpierw stopy, łydki, uda, biodra aż do pośladków, potem plecy i brzuch, na końcu ręce oraz dłonie. Warto ubrać się w stój przylegający do ciała, aby zbyt luźne części ubioru nie zostały „wkręcone” przez rolki, co uniemożliwiłoby dalszy trening. Długość masażu zależy od stopnia zaawansowania, zwykle rozpoczyna się od 30 minut, a maksymalnie trwa on 1 godzinę. Oczywiście, warto ćwiczyć regularnie, kilka razy w tygodniu.
Jak w przypadku każdego rodzaju ćwiczeń, rollmasaż ma też swoje przeciwwskazania. Nie jest polecany m.in. kobietom w ciąży, osobom chorującym na epilepsję, cukrzycę, żylaki, oraz choroby jelitowe. W przypadku wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem, a w dobrych salonach rollmasaż będzie odbywał się pod nadzorem trenera.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
-
-
Lekarze - urolodzy
Biały Aleksander Lek Med Prywatny Gabinet Urologiczny
woj. dolnośląskie58-309 Wałbrzych, Czesława Miłosza 3 lok. 1
-
Podologiczne usługi
Madlen Gabinet Podologiczny i Kosmetologiczny
woj. śląskie43-430 Skoczów, Objazdowa 14