Przegląd przykładowych profili wytłaczanych z tworzyw sztucznych

Tworzywa sztuczne wytwarzane z PVC to materiały wszechstronnego użytku. Proces wytłaczania profili z tego typu tworzyw, polega na otrzymaniu określonych kształtów w oczekiwanym rozmiarze dzięki uplastycznieniu materiału w specjalnym układzie wytłaczarki. Kształtowanie następuje za pomocą procesu wyciskania przez specjalny otwór w głowicy. Ze względu na doskonałe właściwości, profile znajdują zastosowanie w codziennym życiu oraz wielu branżach przemysłowych.
Profile wytłaczane z tworzyw sztucznych, które wykonywane są z polichlorku winylu (PVC), wyróżniają się bardzo dobrymi właściwościami. Są lekkie, charakteryzują się izolacyjnością termiczną oraz elektryczną, a także odpornością chemiczną. Dodatkowo wykazują niską absorpcję na wodę.
Obecnie, producenci oferują profile wytłaczane o szerokim zastosowaniu zarówno w życiu codziennym, jak i przemyśle. Należą do nich profile:
- meblowe,
- budowlane
- instalacyjne,
- do systemów okiennych PCV,
- techniczne.
Warto podkreślić, że profile wytłaczane z polichlorku winylu coraz częściej zastępują drewno lub stal. Dostępne są standardowe wymiary oraz kształty. Można również zamówić profile indywidualne. Wszystko w zależności od potrzeb oraz oferty wybranego producenta – dodaje specjalista z firmy Argon, która zajmuje się produkcją profili wytłaczanych.
Rodzaje profili wytłaczanych z PVC
Profile wytłaczane z polichlorku winylu występują w wielu rozmiarach oraz kształtach. Ich niewątpliwą zaletą jest wszechstronność zastosowania oraz doskonałe właściwości. Producenci, widząc ciągły wzrost zapotrzebowania na tego typu produkty, tworzą coraz więcej rodzajów tego typu elementów. Wśród nich znajdują się profile:
- do zaślepiania szczelin,
- krawędziowe,
- schodowe,
- ochronne,
- spinające typu „H”,
- tapicerskie,
- kaletnicze,
- osłonowe typu „T”,
- maskujące.
Jak profile wytłaczane z polichlorku winylu działają na środowisko?
Profile wyprodukowane z polichlorku winylu (PVC) nadają się do utylizacji, a przede wszystkim do ponownego wykorzystania. Ze względu na dużą ilość zalet jaką jest np. duża wytrzymałość mechaniczna lub oraz możliwości termoplastyczne, stosowane są m. in. w branżach budowlanych i wykończeniowych. Wykorzystuje się je również w przemyśle motoryzacyjnym, meblarskim oraz przy produkcji stolarki okiennej. Stosowane są w medycynie oraz podczas produkcji oświetlenia.
Dzięki tak szerokiej możliwości zastosowania oraz odpowiedzialnej segregacji ich właściciela, po wyeksploatowaniu produktów z polichlorku winylu, można w sposób właściwy zadbać o środowisko. Wystarczy pamiętać o oddaniu tego typu tworzywa do dalszego przetworzenia.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Tworzywa sztuczne - wyroby
Sztukateria Oknińscy Marlena Igańska-Oknińska
woj. mazowieckie08-114 Skórzec, Wesoła 9
-
-
-
Wywóz śmieci, asenizacja
Wirga Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Andrzej Wirga
woj. opolskie49-305 Brzeg, 1 Maja 7