Różnice między botoksem a kwasem hialuronowym

W ostatnim czasie termin „medycyna estetyczna” coraz bardziej zyskuje na popularności. Nic w tym zresztą dziwnego, bowiem świadome dbanie o piękno – czym w istocie jest wizyta w nowoczesnej palcówce – jest naszym wielkim sprzymierzeńcem w walce z nieubłaganymi procesami starzenia się. Dziś, w artykule jaki specjalnie dla Was przygotowaliśmy, postaramy się opisać dwie metody skutecznego wygładzania zmarszczek – zapraszamy na porównanie botoksu z kwasem hialuronowym.
Wybierając się na wizytę do któregoś ze specjalistów, niejeden pacjent może zastanawiać się, co okaże się dla niego najlepsze. Wybór spośród choćby tylko dwóch technik poprawy skóry twarzy, często nie jest tak łatwy, jak początkowo mogłoby się wydawać.
Na szczęście – jak mówi Dr Beata Kaszyńska, właścicielka znanego warszawskiego obiektu FaceMed – po konsultacji z naprawdę dobrym lekarzem, który dokładnie oceni kondycję naszej cery, nie będziemy mieć już takiego dylematu. Doświadczona osoba, pracująca w dużej klinice bądź mniejszym gabinecie od razu skonfrontuje zdobycze nauki z oczekiwaniami klienta, doradzając mu w taki sposób, by uzyskane efekty zapewniły mu pełne zadowolenie.
Botoks – wprowadzenie
Kojarzony chyba przez wszystkich botoks to potoczna już nazwa toksyny botulinowej – rozpoznawanej także jako jad kiełbasiany – produkowanej przez bakterię Clostridum botulinum. Choć jego początkowe zastosowania były doprawdy różne (służył dawniej do leczenia zeza), mniej więcej od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku znalazł się w salonach medycyny estetycznej, gdzie z powodzeniem jest wykorzystywany po dziś dzień.
Skuteczne działanie botoksu
Jego wysoce cenione działanie polega głównie na zapobieganiu uwalniania się acetylocholiny – inicjującego skurcz mięśni neuroprzekaźnika. Aplikacja odpowiednio dobranej dawki preparatu powoduje więc widoczne wygładzenie zmarszczek, na którym tak bardzo nam zależy. Pamiętać jednak trzeba, że botoks nie działa permanentnie; jego jednorazowa aplikacja zazwyczaj pozwala utrzymać wspaniały efekt do pięciu miesięcy, najlepiej wpływając na wygląd okolic czoła, brwi, a także skroni.
Czym jest kwas hialuronowy?
Co ciekawe, związek jakim zajmiemy się teraz, występuje naturalnie w organizmie człowieka – wiążąc wodę w naskórku wpływa na jego świeży wygląd, zapewniając gładkość oraz odpowiednie naprężenie. Jak nie trudno się domyślić, w późniejszym okresie życia kwas hialuronowy działa coraz gorzej, zanikając wraz ze starzeniem się całego ciała. W medycynie estetycznej powszechnie wykorzystuje się jego syntetyczną – niepowodującą alergii – odmianę. Standardowy zabieg polega na wstrzyknięciu precyzyjnie określonej dawki preparatu bezpośrednio w korygowane miejsce. Prócz wypełnienia niechcianych zmarszczek, kwas ten przyczynia się również do lepszego nawilżenia skóry oraz znacznej poprawy jej elastyczności.
Dodatkowe zastosowania
Co ważne, pierwsze efekty da się zaobserwować właściwie od zaraz, całkowitymi zaś możemy się cieszyć po upływie około trzech tygodni. Długość utrzymywania się pozytywnych zmian zależy do wielu czynników – swoją rolę grają rodzaj i jakość specyfiku, a także indywidualne cechy danego organizmu. Jakkolwiek może zdarzyć się, że w naszym przypadku rezultat utrzyma się nawet rok, bezpieczniejszą opcją będzie przyjęcie kilku – mniej więcej sześciu – miesięcy jako pewnej granicy. Kończąc już nasz wpis, nadmieńmy jeszcze, że substancja hialuronowa ma naprawdę szerokie zastosowanie – oprócz wspomnianego już pozbycia się zmarszczek, służy także do korekt nosa i modelowania ust, jak również do ogólnej poprawy konturów twarzy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Lekarze - ginekolodzy
Praktyka Prywatna Położniczo-Ginekologiczna dr n. med. Tomasz Sroczyński
woj. zachodniopomorskie70-350 Szczecin, Bolesława Śmiałego 1 lok. 2
-
Podologiczne usługi
Madlen Gabinet Kosmetologii i Podologii Magdalena Adamaszek
woj. śląskie43-430 Skoczów, Objazdowa 14
-
Lekarze - rentgenowskie pracownie
Pracownia RTG Profim
woj. pomorskie80-243 Gdańsk, Dmowskiego 3 lok. 1
-