Zastosowanie ozonatorów samochodowych

Ozon jest w stanie usunąć grzyby, bakterie, alergeny oraz brzydki zapach unoszący się w samochodzie. Najłatwiejszym sposobem rozprowadzania ozonu jest ozonator, który zwalcza wszelkie szkodliwe dla człowieka dezynfekcje. Prosta obsługa i wysoka skuteczność sprawiają, że ozonatory mogą przyczynić się do polepszenia zdrowia kierowców, którzy narzekali na brzydkie zapachy i problemy z oddychaniem w samochodzie.
Jak powietrze pogarsza zdrowie kierowców
Długa jazda samochodem dzień po dniu przy zamkniętych oknach może mieć negatywny wpływ na nasze drogi oddechowe. Dzieje się tak, ponieważ powietrze wewnątrz auta może być zanieczyszczone bakteriami, wirusami i grzybami. Czasem można to odczuć poprzez nieprzyjemny zapach, lecz nie w każdym przypadku jest to takie oczywiste. W efekcie zanieczyszczone powietrze prowadzi do zmęczenia, ospałości czy braku koncentracji. Poprawę jakości powietrza można uzyskać poprzez czyszczenie klimatyzacji lub za pomocą ozonatora powietrza. Jest to urządzenie, które generuje ozon i tym samym usuwa wszystkie szkodliwe alergeny.
Wpływ ozonu na oczyszczenie powietrza
Ozon składa się z trzech atomów tlenu. Nie utrzymuje się jednak zbyt długo, ponieważ szybko przekształca się w powietrze. Wykazuje on duże właściwości dezynfekcyjne, które niszczą bakterie, grzyby i drobnoustroje. Ponadto likwiduje alergeny znajdujące się przeważnie w przewodach wentylacyjnych, a także usuwa nieprzyjemny zapach. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które kupiły używany samochód od osoby palącej lub często przewożącej zwierzę, jednak oczyszczanie powietrza poleca się wszystkim kierowcom.
Ekspert z firmy „BITOM Tomasz Biadacz” w Siemianowicach Śląskich dodaje: Ozonator samochodowy powinien posiadać wydajność co najmniej 5 g ozonu na godzinę pracy, by móc skutecznie zwalczyć dezynfekcję. Różne dostępne modele mają jednak inne poziomy wydajności. Ozonowanie powinno się przeprowadzać mniej więcej co dwa miesiące.
Jak przebiega proces ozonowania?
Generator ozonu może być ustawiony na zewnątrz lube wewnątrz pojazdu. Najlepszym rozwiązaniem jest usytuowanie go na przednim siedzeniu. Ze względu na to, że cząstki ozonu są cięższe od powietrza, można go umieścić na podwyższeniu. Jeśli chcemy oczyścić nie tylko powietrze w aucie, ale również przewody klimatyzacyjne, należy odpalić samochód i włączyć klimatyzację w obiegu zamkniętym. Ozonowanie zwykle trwa kilkadziesiąt minut, jednak przy skomplikowanej klimatyzacji może być wymagane powtórzenie zabiegu. Po wyłączeniu ozonatora w powietrzu będzie unosił się zapach wynikły z zaistniałej reakcji, dlatego około pół godziny trzeba wietrzyć samochód.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Pomoc drogowa, holowanie pojazdów
Resto Cars Pomoc drogowa 24/7 Transport Maszyn
woj. śląskie41-800 Zabrze, Jana III Sobieskiego 30 lok. 3
-
-