Elementy oprawy pogrzebowej

Oprawa pogrzebowa to najczęściej kwiaty, znicze, wieńce oraz inne nowoczesne dekoracje, które bliscy zmarłych umieszczają tuż obok trumny lub pomnika. Istnieje kilka rodzajów takich ozdób, a w zależności od stopnia zażyłości ze zmarłą osobą można wybrać właściwe rozwiązanie. Jakie kwiaty i wieńce są odpowiednie na pogrzeb sąsiada, a jakie na ceremonię pożegnalną członka bliskiej rodziny? Jaki transport wybrać i czy mowa pożegnalna jest wymagana?

wieniec pogrzebowy

Duże wieńce z naturalnych kwiatów i igliwia sosnowego

Idąc na pogrzeb członka bliskiej rodziny, warto wybrać efektowny wieniec pogrzebowy z żywych kwiatów. Taki element naturalnie przykuwa uwagę uczestników, ale przede wszystkim pozwala okazać należyty szacunek zmarłej osobie.  W ofercie profesjonalnych firm i kwiaciarni oferujących efektowne i trwałe ozdoby pogrzebowe można znaleźć zarówno dekoracje z róż, lilii, czy mieczyków.

Ceremonia pożegnalna dalszego krewnego lub obcej osoby nie wymaga tak efektownych dekoracji i wystarczy przynieść mały, ale wymowny bukiet lub znicz.

– Wieniec pogrzebowy powinien mieć stosowną wstęgę, która będzie zawierała informacje, o  tym, od kogo on pochodzi lub chociażby napis stosowny do ceremonii pogrzebowej. Wśród uczestników takich wydarzeń coraz bardziej popularne są klasyczne bukiety bez ozdób, które w prosty sposób oddają hołd osobie, która odeszła z tego świata – informuje pracownik firmy HERMES Usługi Pogrzebowe z Warszawy.

Tablice natrumienne, klepsydry i transport pogrzebowy

W celu zdobycia efektownych i eleganckich tablic natrumiennych, klepsydry oraz organizacji należytego transportu dla zmarłego, warto zwrócić się do doświadczonej firmy pogrzebowej. Odpowiedni karawan oraz klasyczne akcesoria pogrzebowe są ważnymi czynnikami, które mają za zadanie uświetnić ceremonię i ułatwić ją pogrążonym w żałobie członkom rodziny.

Namiot pogrzebowy oraz mowa pożegnalna na cześć zmarłego

Mowa pożegnalna nie jest obowiązkiem członków rodziny zmarłego, jednak często stanowi element ceremonii pogrzebowej. Szczere słowa i podziękowania dla gości przybyłych na cmentarz wzbogacają oprawę pogrzebu oraz oddają szacunek zmarłemu.

Obecnie coraz częściej da się zauważyć użycie tzw. namiotu pogrzebowego, który chroni ludzi przed słońce, deszcze i śniegiem. W takich warunkach można w spokoju pożegnać bliską osobę i wygłosić mowę pożegnalną nawet podczas niesprzyjającej pogody.

śr. ocena 0 / głosów 0