Jak wybrać kancelarię notarialną?

W dzisiejszych czasach wybór kancelarii notarialnej nie jest prosty, ponieważ istnieje bardzo wiele opcji, na które możesz się zdecydować. Jeśli nie orientujesz się, jakie realia panują na rynku prawnym, wybranie odpowiedniej instytucji może stanowić dla Ciebie nie lada wyzwanie. Jakimi kryteriami należy się zatem kierować, aby podjąć dobrą decyzję?

akt notarialny

Czym zajmuje się notariusz?

Zanim przejdziemy do tego, jak wybrać odpowiednią kancelarię, ustalmy, w jakiej sprawie można udać się do notariusza. Notariusz wykonuje jeden z zawodów zaufania publicznego. Jego praca polega na sporządzaniu aktów notarialnych, czyli dokumentów, które potwierdzają dokonanie określonej czynności prawnej. Możesz udać się do kancelarii notarialnej, m.in. jeśli chcesz sporządzić testament lub akt pełnomocnictwa, zawiązać spółkę albo przeprowadzić sprawy spadkowe. Przed umówieniem się na wizytę u notariusza dowiedz się, jakie dokumenty będą potrzebne do sporządzenia konkretnego aktu notarialnego. Możesz to sprawdzić w Internecie albo zasięgnąć informacji w konkretnej kancelarii.

Czym się kierować przy wyborze kancelarii?

Zacznij od sprawdzenia, jakie kancelarie notarialne znajdują się w Twojej okolicy. Dzięki temu będziesz wiedział, ile opcji masz do wyboru. Następnie możesz przejrzeć fora internetowe w poszukiwaniu ocen poszczególnych kancelarii. Dowiedz się również, czy ktoś z Twoich znajomych nie korzystał z usług jednej z nich – opinia bliskich jest z reguły znacznie bardziej wiarygodna, niż komentarze w Internecie. Warto jednak dopytać, z jakich konkretnie usług korzystali Twoi znajomi. Może być bowiem tak, że jakość usług oferowanych przez daną kancelarię może się różnić w zależności od ich rodzaju. Oczywiście należy też zwrócić uwagę na cenę, ale nie to powinno być głównym kryterium. Wysoka stawka nie zawsze oznacza wysoką jakość oferowanych usług.

Strony internetowe kancelarii notarialnych

Jeśli któraś z rozważanych przez Ciebie kancelarii notarialnych posiada własną stronę internetową, możesz dowiedzieć się z niej o zakresie świadczonych usług, poznać jej pracowników oraz uzyskać dane kontaktowe. Jest to bardzo wygodna opcja. W dodatku, profesjonalnie przygotowana strona internetowa może świadczyć o profesjonalnym podejściu jej właścicieli. Przykładem kancelarii posiadającej własną stronę internetową jest kancelaria notarialna Sławomira Puczyłowskiego, znajdująca się w Otwocku. Jej właściciel ma wieloletnie doświadczenie zawodowe i podchodzi indywidualnie do sprawy każdego klienta. Na tej stronie internetowej znajdziesz wszystkie przydatne informacje dotyczące kancelarii. A jeśli nadal masz wątpliwości, skontaktuj się z jej pracownikami.

śr. ocena 5 / głosów 1