Sprzedaż domów w zabudowie szeregowej. Jakiej firmie warto zaufać?

Wiele osób, którym marzy się własny dom, decyduje się na zakup takiego usytuowanego w zabudowie szeregowej. Atutem nieruchomości tego typu jest zwykle bardziej przystępna cena w porównaniu do cen domów wolnostojących. Jak dobrze wybrać inwestycję i dewelopera przy zakupie domu w zabudowie szeregowej i na co warto zwrócić uwagę? Odpowiedzi na te pytania przedstawiamy poniżej.

zabudowa szeregowa

Czym jest zabudowa szeregowa?

Większość z nas słyszało o tym rodzaju inwestycji mieszkaniowych, a na pewno widziało na własne oczy wybudowane szeregowce. Powstają one często na obrzeżach miast oraz w ich mniej zabudowanych dzielnicach. Dzięki temu taka oferta łączy komfort mieszkania w ładnej, cichej okolicy, poza ścisłym centrum z dobrym połączeniem komunikacyjnym z innymi częściami miasta. Nabywca domu w zabudowie szeregowej może liczyć też na dostępny większy metraż niż w przypadku kupna mieszkania w mieście.

Rodzaje domów szeregowych

Oferta tego rodzaj zabudowań mieszkalnych obejmuje domy skrajne i środkowe. Przy wyborze segmentu skrajnego trzeba się liczyć z tym, że może on znajdować się blisko ulicy. Nie wszystkim takie usytuowanie będzie odpowiadać. Dobrą ochroną przed zgiełkiem może być ogród pomiędzy ulicą a domem. Zapewnia on osłonę przed hałasem, ale też tak pożądane przez niektórych nabywców domów poczucie prywatności. Plusem segmentu skrajnego jest brak wspólnej ściany z sąsiadem – co może generować większe koszty ogrzewania, ale też chronić przed uciążliwym hałasem zza ściany.

Co oferują deweloperzy?

Takie inwestycje wyrastają dziś jak przysłowiowe grzyby po deszczu, warto więc przed podjęciem ostatecznej decyzji porównać nie tylko ceny dostępnych domów w zabudowie szeregowej, ale też inne cechy inwestycji takie jak: lokalizacja, metraż domów, plany zagospodarowania ich okolic w przyszłości, udogodnienia dla mieszkańców wliczone w cenę. Wśród tych ostatnich można wymienić ogrzewanie podłogowe, systemy alarmowe, taras, ogródek, wentylację z odzyskiem ciepła, izolację termiczną i wiele innych. Jak zauważa nasz ekspert z firmy deweloperskiej Perfeq, standard wykończenia nieruchomości jest dziś jednym z kluczowych czynników branych pod uwagę przy ich wyborze i zakupie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Korzystną dla kupującego opcją są domy bezczynszowe. Jak sama nazwa wskazuje, w przypadku takiej nieruchomości właściciel nie musi płacić już comiesięcznego czynszu. Przy zakupie warto też zwrócić uwagę na długość gwarancji, jaką objęte są istotne elementy domu np. okna i drzwi czy zamontowany system grzewczy. W przypadku pojawienia się usterek czy awarii w czasie obowiązywania gwarancji nabywca może mieć pewność otrzymania pomocy technicznej.

śr. ocena 0 / głosów 0