Zalety mieszkań z ogródkiem

Mieszkania z ogródkiem to coraz częstsza oferta deweloperów. Stanowią one swoiste połączenie walorów mieszkania w bloku z zaletami posiadania własnego domu. Czy opłaca się zainwestować w takie połączenie? Jakie są korzyści płynące z posiadania mieszkania posiadającego wyjście na własny, zamknięty ogródek? Na jakie obowiązki powinniśmy się przygotować w związku z tym? Odpowiedzi znajdziemy w poniższym artykule.

ogródek

Skąd moda na mieszkania z ogródkiem?

Mieszania posiadające własny ogródek to stosunkowo nowa oferta w branży mieszkaniowej.

– Rozwiązanie to pojawiło się kilkanaście lat temu i jest coraz częściej spotykane – mówi przedstawiciel firmy Caro Development – Stanowi ono z jednej strony wyjście naprzeciw potrzebom osób, które pragną mieć własny kawałek zieleni, lecz nie mogą pozwolić sobie na mieszkanie we własnym domu, z drugiej zaś – metodą na uatrakcyjnienie mieszkań na parterze.

Bardzo powszechnie jest przekonanie, że mieszkania zlokalizowane na pierwszym poziomie obiektu są najmniej komfortowe ze względu na wyższy poziom hałasu czy problemu z ogrzewaniem oraz mniej bezpieczne, niż lokale położone wyżej. Stąd też często deweloperzy mają problem ze sprzedażą takich mieszkań, nawet mimo niższej ceny. Ogródek powoduje, że mieszkanie staje się bardziej wartościowe i wzbudza większe zainteresowanie klientów.

Mieszkanie z ogródkiem – dlaczego warto?

Ogródek zamiast balkonu to spełnienie marzeń każdego, kto myśli o posiadaniu własnego kawałka zieleni. Oto kilka powodów, dla których warto zdecydować się na takie rozwiązanie:

  • Idealna przestrzeń dla rekreacji i zabaw – mieszkania z ogródkiem bardzo chętnie wybierane są przez rodziny z małymi dziećmi. Szczególnie atrakcyjny staje się on w sezonie wiosenno-letnim, kiedy chcemy spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Ogródki, choć nie mogę równać się z przydomowymi ogrodami pod względem wielkości, można wyposażyć w sprzęty takie jakie huśtawki i zjeżdżalnie, by zapewnić dzieciom bezpieczną zabawę praktycznie bez wychodzenia z domu. Oczywiście dorośli również mogą spędzić w ogródku wiele miłych chwil, uprawiając sport, bawiąc się przy grillu lub po prostu leniuchując na leżaku.
  • Miejsce dla ogrodnika – ogrodnictwo to popularne hobby, które służy kondycji, uspokaja, a jednocześnie rozwija cierpliwość i umiejętności artystyczne. Przydomowy ogródek może stać się naszym niewielkim polem do popisu – możemy w nim sadzić i hodować dowolne rośliny, o ile nie będzie to wpływać na komfort naszych sąsiadów.

Minusy?

Mieszkania z ogródkiem mają również swoich przeciwników, którzy podnoszą argument niskiego poziomu prywatności, niskiego bezpieczeństwa czy problemów z ogrzewaniem i hałasem, wynikających z położenia na parterze. Należy jednak pamiętać, że są to wszystko problemy, które można rozwiązać doborem odpowiednich materiałów wykończeniowych i aranżacją przestrzeni ogródka.

śr. ocena 5 / głosów 1