5 podstawowych błędów przeprowadzkowych

Przeprowadzka to trudny i stresujący czas, którego zwieńczeniem jest jednak radosny moment urządzania „nowego gniazdka”. Niestety czasem droga do nowego domu lub mieszkania jest wyboista. Wielu niepowodzeń przeprowadzkowych i nerwów z tym związanych można uniknąć. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Jakich błędów kategorycznie warto unikać? Dowiesz się z tego artykułu.

wyprowadzka
  • Brak planu i harmonogramu

Jak we wszystkich innych dziedzinach życia, także przy przeprowadzce liczy się przede wszystkim dobra organizacja. Chaos oraz nieuwzględnianie potencjalnych przeszkód czasowych i drogowych skutkują stratami pieniężnymi, opóźnieniami i nerwami. A to zupełnie niepotrzebne.

Tragicznym scenariuszom można zapobiegać, odpowiednio planując kolejne etapy przeprowadzki mieszkania. Najlepiej już na samym początku wypisać sobie listę rzeczy do wykonania, wraz z orientacyjnymi dniami i godzinami. Sumienna realizacja punktów daje oczekiwany efekt.

  • Pakowanie „na ostatnią chwilę”

Szybkie tempo życia niekiedy wymusza na nas działanie „na ostatnią chwilę”. Nietrudno wówczas o pomyłki. Nie zostawiaj na sam koniec pakowania całego dobytku, bo może się okazać, że na ostatniej prostej po prostu zabraknie Ci czasu i energii, by sprostać wyzwaniu.

Pakowanie w pośpiechu może skutkować tym, że wiele rzeczy po prostu gdzieś się zagubi, a bałagan w pudłach wydłuży czas rozpakowywania rzeczy w nowym miejscu. Najlepiej zacznij się pakować około 2-3 tygodnie przed planowaną wyprowadzką.

  • Niedostateczna ilość kartonów

Kolejnym błędem jest brak odpowiedniej ilości pudeł i kartonów do opakowania. Skutkuje to przeładowaniem poszczególnych opakowań, a zbyt duża waga sprawia, że dobytek trudno się przenosi.

Przyjmuje się, że do spakowania rzeczy ze standardowego trzypolowego mieszkania potrzeba około 100 większych pudeł. Jeśli jednak zawczasu nie uda Ci się zebrać takiej ilości, to jeszcze nie wszystko stracone. Niektóre firmy przeprowadzkowe, takie jak Autor, dostarczają swoim klientom odpowiednie opakowania, np. kartony do przeprowadzek i folie.

  • Niewłaściwie zabezpieczony lub źle opisany sprzęt

Podczas przeprowadzek niestety często dochodzi do uszkodzeń sprzętu domowego. Właśnie dlatego najlepszym sposobem będzie odpowiednie zabezpieczenie przedmiotów na czas transportu. Skorzystaj z folii stretch i folii bąbelkowej. Renomowane firmy udostępniają takie materiały, choć oczywiście możesz je zakupić także na własną rękę.

Kluczem do sukcesu jest również właściwe opisanie zawartości pudeł. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnego bałaganu.

  • Brak wydzielenia rzeczy pierwszej potrzeby

Ostatnim, bardzo często popełnianym błędem, jest brak oddzielenia rzeczy do transportu od tych, których używa się przez cały czas. Tymczasem przygotowanie „bagażu podręcznego” jest bardzo ważne.

Szczoteczka do zębów, bielizna, ładowarka, laptop i inne podstawowe elementy potrzebne do wykonywania podstawowych czynności, powinny znaleźć się na wierzchu i musi być do nich stały dostęp.

śr. ocena 0 / głosów 0