Aplikacje cyfrowe pomocne przy zarządzaniu procesem deskowania

O ile podczas budowy niewielkiego domu jednorodzinnego nie trzeba po nie sięgać, to już inwestycje charakteryzujące się większym rozmachem wymagać będą jej użycia. Mowa o aplikacjach cyfrowych, których zadaniem jest wspomaganie zarządzania procesem deskowania. Co warto wiedzieć o tego rodzaju programach?

deskowanie

Co potrafią tego rodzaju aplikacje?

Najogólniej rzecz biorąc – oszczędzać nasze pieniądze i czas. Jak to robią? Dzięki możliwości projektowania CAD oraz planowania ilości i rozmieszczenia deskowania, już na etapie przygotowawczym budowy otrzymujemy konkretną informację zwrotną: ile i jakiego rodzaju deskowania będziemy musieli użyć na naszej budowie.

Gdzie pojawiają się oszczędności?

Po pierwsze, inwestor nie musi zamawiać nadprogramowej liczby elementów wchodzących w skład systemu deskowania. W związku z tym odpada także konieczność transportowania i składowania niepotrzebnych materiałów. Po drugie – znając dokładnie zarówno liczbę potrzebnych elementów, jak i ich rozmieszczenie w przestrzeni, nie tracimy zbędnego czasu na konfigurowanie elementów deskowania. W efekcie czas przeznaczony na wykonanie tego etapu inwestycji ulega wyraźnemu skróceniu. A czas to ni mniej ni więcej tylko pieniądz, szczególnie w przypadku budów obiektów komercyjnych, w których każde opóźnienie w harmonogramie powoduje realne straty. Nie mówiąc już o niższych kosztach robocizny, dzięki precyzyjnemu zaplanowaniu tego właśnie etapu robót.

Do czego jeszcze mogą się przydać aplikacje zarządzające procesem deskowania?

Aplikacje tego rodzaju znacząco wspomagają proces projektowania. Dzięki nim zyskujemy między innymi kontrolę nad listą elementów deskowania, mamy możliwość kalkulowania dźwigarów przelotowych i generalnie – optymalizacji całego procesu deskowania. Unikamy tym samym jednej z najczęstszych patologii, do jakich może dochodzić na budowie, czyli wykonywania prac metodą improwizacji.

Jeśli Twoim zadaniem jest optymalizacja pracy na placu budowy lub też po prostu potrzebujesz wspomóc się cyfrowymi aplikacjami do zarządzania deskowaniem, sprawdź ofertę firmy Doka – najwyższej klasy specjalistów w dziedzinie szalunków (http://www.doka.com).