Automatyka bram garażowych i wjazdowych

Automatyka do bram garażowych oraz wjazdowych staje się powoli standardem. Przyczynia się do tego spadek cen napędów do bram, a także powszechne zapotrzebowanie na bezpieczeństwo i wygodę. Ponadto można ją zainstalować w każdego rodzaju bramie, co ułatwia podjęcie decyzji w sprawie jej zakupu. W poniższym artykule przedstawiamy niewątpliwe zalety montażu automatyki do bram. Zapraszamy do lektury.

Automatyka łatwa w montażu

Jeżeli myślisz o zainstalowaniu automatyki, warto podjąć decyzję już po osadzeniu bramy, w trakcie budowy domostwa. Należy bowiem przewidzieć optymalną przestrzeń ponad otwartą bramą a sufitem, konieczność zasilania siłownika energią elektryczną w przyszłości oraz upewnić się, czy nadproże w miejscu mocowania do niego szyny siłownika jest odpowiednio wytrzymałe. Warto także poprowadzić przewody elektryczne w celu podłączenia zabezpieczającej linii fotooptycznej.

W ofertach firm z automatyką do bram można samodzielnie dobrać wszystkie elementy, a po zakupie samemu całość zamontować, po uprzednim upewnieniu się, że brama działa poprawnie i zapoznaniu się z jej parametrami technicznymi oraz specyfikacją techniczną poszczególnych elementów automatyki.

Z czego składa się automatyka do bram?

Warto w tym miejscu wymienić, z czego składa się automatyka do bram garażowych i wjazdowych. W systemie znajdują się: automaty, silniki, fotokomórki, domofony cyfrowe, centrale sterujące, piloty do bram oraz napędy, które stanowią najważniejszy element całej automatyki. To one są odpowiedzialne za otwieranie i zamykanie bramy. Pozostałe wyżej wymienione akcesoria przyczyniają się do wygodnej obsługi bramy oraz do podniesienia bezpieczeństwa na posesji, dzięki czemu trudno będzie o wtargnięcie na nią przez intruzów.

Pamiętaj o zabezpieczających liniach fotooptycznych

Wspomniane fotooptyczne linie zabezpieczające powinny znaleźć się wśród zamontowanych akcesoriów ze względów bezpieczeństwa oraz nakazów norm branżowych. Pozwalają one wykryć przeszkodę w płaszczyźnie ruchu bramy, dzięki czemu zamykają ją wtedy, kiedy zostanie ona usunięta. Wydatek poniesiony na zakup takiej linii na pewno się zwróci, ponieważ jest on mniejszy niż ewentualna drobna naprawa u lakiernika po zadrapaniu karoserii samochodu.

Automatyka do bram garażowych i wjazdowych znajduje się w ofercie firmy Bramex, która jest Autoryzowanym i Złotym Partnerem Roku 2011 firmy Nice. Dostarcza ona kompleksowe rozwiązania z zakresu automatyki do bram garażowych i wjazdowych, szlabanów ze sterowaniem radiowym oraz automatyki osłonowej – do rolet okiennych i markiz. Produkty Nice charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem, elegancją oraz bezawaryjnym działaniem.