Bramy garażowe uchylne – Charakterystyka

Ci, którzy decydują się na budowanie domu od podstaw zwykle robią wszystko, by na terenie działki znalazło się miejsce na garaż dla samochodu. Często problemem bywa dobranie odpowiednich drzwi. Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie drzwi uchylnych.

Właściwości bramy garażowej

Podczas podejmowania decyzji o wyborze bramy do własnego garażu, warto wziąć pod uwagę nie tylko jej wygląd, ale przede wszystkim funkcjonalność. Dobrze jest w tym względem kierować się konkretnymi kryteriami.

– Aby mogła dobrze pełnić swoje funkcje, brama garażowa musi charakteryzować się odpowiednimi właściwościami. Przede wszystkim, nie powinna przysparzać problemów z otwieraniem i zamykaniem. Dobrze by było, aby dodatkowo dobrze komponowała się z elewacją domu i samego garażu – radzi nasz rozmówca reprezentujący firmę HANBUD.

Wybierać można spośród kilku rodzajów bram garażowych. Jednym z nich są bramy garażowe uchylne, które doskonale sprawdzą się w wielu przypadkach.

Wszystko o bramach uchylnych

Uchylne bramy garażowe to niezbyt kosztowna opcja zamknięcia otworu garażowego. Do ich głównych zalet można zaliczyć stabilną, prostą i trwałą konstrukcję, która zapewnia sprawną pracę bramy. Jej szkielet i ościeżnica wykonane są z drewna lub ze stalowych kształtowników, ocynkowanych w celu zabezpieczenia przed korozją. Płaszcz bramy jest natomiast wykonany z profilowanej blachy stalowej.

Do pozostałych zalet bram uchylnych zaliczyć można:

  • ekonomiczność – ze względu na prostą konstrukcję są atrakcyjne cenowo,
  • bezpieczeństwo użytkowania,
  • szeroka gama kolorów,
  • pewne zamykanie,

Bramy uchylne przeważnie mają konstrukcję płytową – składają się z pełnej płyty stalowej, wzmacnianej stalowymi kształtownikami. W tańszej wersji, nie posiadają ocieplenia. Poza bramami o konstrukcji płytowej można wyróżnić takie o konstrukcji ramowej.

Ze względu na szerokość, bramy uchylne nadają się głównie do jednostanowiskowych garaży.