Panele ogrodzeniowe cieszą się coraz większą popularnością wśród inwestorów szukających solidnych rozwiązań do zabezpieczenia swoich posesji. Szczególnie często stosowane są one wokół terenów dużych osiedli zamkniętych, ale można się z nimi zetknąć również na posesjach prywatnych lub terenach zakładów przemysłowych. Wynika to z ich większej w stosunku do zwykłych siatek wytrzymałości oraz nowoczesnej estetyki.

Panele ogrodzeniowe

Czym są panele ogrodzeniowe?

Panele ogrodzeniowe to rozwinięcie idei powszechnie stosowanej siatki ogrodzeniowej. Podobnie jak siatka, panele wykonywane są z cienkich drutów, zabezpieczonych przed wpływami środowiska zewnętrznego poprzez ocynkowanie lub malowanie proszkowe. W czym zatem tkwi różnica między tymi rozwiązaniami? Przede wszystkim w sposobie łączenia ze sobą poszczególnych elementów. W przypadku zwykłej siatki druty są ze sobą splatane w taki sposób, by dało się je w każdej chwili rozdzielić – dzięki temu możliwe jest dzielenie jednej siatki na mniejsze fragmenty w celu dopasowania jej długości do obwodu posesji. Z panelami ogrodowymi nie jest to możliwe, ponieważ poszczególne druty są ze sobą trwale łączone poprzez spawanie. W przeciwieństwie do siatki, panele tworzą sztywne, jednolite segmenty. Wysokiej jakości panele ogrodzeniowe znajdziemy w ofercie firmy Big-Stal.

Zastosowanie paneli ogrodzeniowych

Panele ogrodzeniowe są bardzo często stosowane w branży budowlanej. Używa się ich między innymi do grodzenia domów prywatnych, zamkniętych osiedli, zakładów pracy, placów zabaw, parków etc. Podobnie jak siatka mogą być łączone z innymi ogrodzeniami, np. murowanymi lub drewnianymi.

Zalety paneli ogrodzeniowych

Podstawową cechą odróżniającą panele ogrodzeniowe od zwykłej siatki jest ich wysoka sztywność. Dzięki temu są one bardziej odporne na odkształcenia powstające w wyniku działania sił mechanicznych. Żeby dodatkowo wzmocnić te cechę, druty z których wykonuje się panele posiadają na pewnej wysokości przetłoczenia w kształcie litery V – im wyższy panel, tym więcej takich przetłoczeń. Panele ogrodzeniowe posiadają również wiele innych zalet, którym zawdzięczają swoją popularność. Zaliczyć do nich należy:

  • Wysoką estetykę – panele świetnie pasują do różnego typu zabudowy na posesji, szczególnie z nowoczesną, minimalistyczną architekturą.
  • Łatwość montażu – panele mimo swojej wysokiej wytrzymałości na zginanie i odkształcanie są bardzo lekkie, co przy wysokiej sztywności sprawia, że są one bardzo łatwe w montażu na słupach ogrodzeniowych. Z zadaniem tym poradzi sobie nawet jedna osoba.
  • Skuteczność – zadaniem ogrodzenia jest przede wszystkim chronienie posesji przed wtargnięciem osób trzecich. Panele ogrodzeniowe dzięki swej konstrukcji świetnie wywiązują się z tego zadania.
  • Niska cena – panele należą do najtańszych rozwiązań ogrodzeniowych dostępnych na rynku, ustępując jedynie tradycyjnej siatce.
śr. ocena 5 / głosów 1