Co to znaczy, że posadzka jest antyelektrostatyczna?

Posadzka to bardzo ważny element każdego budynku, dlatego powinna ona zapewnić długotrwałą eksploatację. To od jej jakości zależy stabilność podłoża, komfort oraz bezpieczeństwo osób znajdujących się wewnątrz budynku. Właściciele hal produkcyjnych i różnego rodzaju zakładów przemysłowych coraz częściej decydują się na wykonanie w nich posadzki żywicznej o właściwościach antyelektrostatycznych. Sprawdźmy, co to oznacza!

Żywiczna posadzka antyelektrostatyczna

Właściwości antyelektrostatyczne posadzek – co to oznacza?

Gromadzenie się ładunków elektrostatycznych to problem, z którym boryka się wiele branż. Mogą one zakłócać precyzyjne pomiary, utrudniać produkcję, powodować pojawianie się iskier, np. w stolarniach, lakierniach czy magazynach elektroniki. W skrajnych przypadkach może to grozić pożarem i wybuchem. Aby temu zapobiec, wiele gałęzi przemysłu stosuje posadzki żywiczne mające właściwości antyelektrostatyczne. Delikatne podzespoły, wrażliwe na zmiany potencjału elektrycznego, często wymagają zachowania wyjątkowych środków ostrożności, a zastosowanie żywicznych posadzek eliminuje ryzyko gromadzenia się i uwalniania ładunków elektrycznych w halach montażowych i w magazynach elektroniki.

Podłogi żywiczne o właściwościach antyelektrostatycznych dostępne są w wersji gładkiej, jak i antypoślizgowej. Charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne i ruch ciężkich pojazdów. Posadzka żywiczna mająca właściwości antyelektrostatyczne nie jest szkodliwa dla środowiska naturalnego, ani dla zdrowia pracowników przebywających w budynku. Najważniejsze jest to, że spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa i wymagania higieniczne. Jeżeli zdecydujemy się na wykonanie takiej posadzki, zlećmy to profesjonalnej i doświadczonej firmie, która będzie przestrzegać instrukcji producenta posadzki oraz dokumentacji technicznej. Przed wyborem posadzki, warto skontaktować się z firmą specjalizującą się w branży posadzkarskiej i po prostu poradzić się eksperta, który na pewno pomoże nam i doradzi najlepsze rozwiązanie.

Posadzki o właściwościach antyelektrostatycznych – gdzie mają zastosowanie?

Posadzki żywiczne o właściwościach antyelektrostatycznych wykonuje się wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność odprowadzania ładunków elektrostatycznych z powierzchni podłogi. Jednym z takich miejsc są hale montażowe, magazyny elektroniki, warsztaty, stolarnie, lakiernie oraz wszystkie miejsca, w których magazynowane są substancje wybuchowe i łatwopalne.

Żywiczne posadzki antyelektrostatyczne rekomendujemy do pomieszczeń, w których wyładowania elektrostatyczne stanowią zagrożenie pożarowo-wybuchowe, powodują zakłócenia procesu produkcyjnego oraz stwarzają ryzyko utraty zdrowia pracowników – dowiadujemy się w rozmowie z przedstawicielem z firmy TQS FLOORING, która działa w branży posadzkarskiej od ponad 30 lat i wykonuje posadzki żywiczne w kraju oraz na terenie całej Europy.

Podłogi żywiczne o takich właściwościach mogą być również wykorzystywane w laboratoriach, stacjach diagnostycznych, centrach sterowania, czy zakładach, w których wykonuje się precyzyjne pomiary, jak i testy wymagające specjalnie stworzonego środowiska.

śr. ocena 0 / głosów 0