Czy warto zainwestować w automatykę do bramy?

Decydując się na montaż bramy ogrodzeniowej, wielu z nas zastanawia się, czy instalacja automatycznego sterowania jest dobrym pomysłem. Wiemy, że bezpieczeństwo na posesji, ale także wygoda użytkowania bramy jest niezbędna dla każdego jej posiadacza. Podpowiadamy więc, czym charakteryzuje się takie rozwiązanie, oraz czy warto w nie zainwestować.

automatyka do bram przesuwnych

W jaki sposób działa automatyka do bram?

Osoba, która decyduje się na montaż automatycznego sterowania bramą, wyposażona zostaje w specjalistyczny pilot. Po wciśnięciu odpowiedniego przycisku wysłany zostaje z niego sygnał radiowy, który dostarczany jest do centrali sterującej w bramie. Jak twierdzą eksperci z Centrum Ogrodzeń Arkadia, cały proces zamykania lub otwierania bramy zajmuje, dzięki automatyce, zaledwie kilka do kilkunastu sekund. Najczęściej zasięg pilota wynosi nawet 200 metrów, dzięki czemu można kierować pracą ogrodzenia przebywając nawet w domu.

Na co zwrócić uwagę decydując się na zakup automatyki?

Najważniejsze w pracy takiego systemu są siłowniki, które swoją pracą powodują otwieranie, przesuwanie i zamykanie ogrodzenia. Podczas wyboru automatyki trzeba zastanowić się, jak często będzie ona używana. Jeśli ma być to, przykładowo, kilka razy w ciągu tygodnia lub jeśli brama ma dość lekką konstrukcję, można wybrać model o niskiej mocy. Dzięki temu zużycie prądu nie będzie wysokie. Trzeba jednak kupić taki podnośnik, który będzie miał pewien zapas mocy, aby nie powodować jego szybkiego zużycia. Na rynku dostępne są systemy automatyki do bram, które różnią się możliwą szybkością przesuwu. Tradycyjne modele gwarantują prędkość na poziomie 12cm/s. Szybkość jest uzależniona od mocy siłownika– im wyższa, tym brama również będzie przesuwać się w wyższym tempie. Jeśli chodzi o pilot sterujący, warto zainwestować w taki, który będzie miał zabezpieczenie kodem, co w przypadku zgubienia urządzenia uniemożliwi wtargnięcie na posesję osobom niepożądanym.

Zalety automatyki do bram

Najważniejszym aspektem jest to, że w przypadku takiego systemu nie ma konieczności ręcznego otwierania czy zamykania bramy. Wiadomo, że niektóre z nich są niezwykle ciężkie, co może nastręczać wielu trudności. Jest to również rozwiązanie, które oszczędza czas potrzebny na, chociażby, wyjście z domu czy samochodu, dojście do bramy i otwarcie jej. Bardzo ważne jest też to, że automatyka do bram zapewnia bezpieczeństwo domownikom, ponieważ osoba nieposiadająca pilota, ani nieznająca kodu zabezpieczającego, nie jest w stanie wejść na teren posesji.

śr. ocena 5 / głosów 1