Czym charakteryzują się rolety dzień-noc?

Rolety okienne to wygodny i praktyczny sposób na to, aby dowolnie osłaniać lub oświetlać wnętrze. Niestety, klasyczne rolety nie dają zbyt dużo możliwości regulacji światła. Możemy jedynie zasłonić mniejszą lub większą część okna, a to zdecydowanie niezadowalające. Dlatego powstały rolety dzień-noc. Choć są stale w pełni rozwinięte, pozwalają dowolnie kontrolować ilość światła we wnętrzu.

Czym charakteryzują się rolety dzień-noc?

Charakterystyka rolet dzień-noc

Rolety typu dzień-noc różnią się od zwykłych pełnokryjących rolet pod wieloma względami – zarówno konstrukcją, jak i oferowanymi możliwościami. Dlaczego są tak chętnie wybierane przez klientów? To najlepiej wie ekspert z firmy Roletta:

Rolety dzień-noc dają dowolność, jeśli chodzi o stopień nasłonecznienia wnętrza. Niezależnie od tego, ile światła chcemy w pomieszczeniu, będzie ono równomiernie wpadało przez całe okno. Przy tym wszystkim roleta dzień-noc jest stale zaciągnięta, więc nie musimy rezygnować z prywatności, aby doświetlić pokój.

Jak to możliwe, że światło wpada przez zaciągniętą roletę? To proste! Ten typ przesłony okiennej składa się z napiętej tkaniny poruszającej się na wałkach. Tkanina jest wykonana z naprzemiennie ułożonych pasków – jedne są kryjące, a drugie przepuszczają światło. W zależności od tego, jak są ułożone względem siebie, można całkowicie zablokować dopływ promieni słonecznych albo cieszyć się światłem. Nie będzie go tyle, co przy zupełnie odsłoniętym oknie, lecz najwyżej połowa, jednak będzie ono pięknie rozproszone. Stwarza to miły dla oka efekt – we wnętrzu jest jasno, ale niwelujemy ostre światło drażniące wzrok.

Gdzie sprawdzą się rolety dzień-noc?

Rolety dzień-noc to uniwersalne rozwiązanie, ale niektórzy będą z nich szczególnie zadowoleni. Są godne polecenia szczególnie dla osób, które mieszkają na niskich kondygnacjach i wnętrza ich domów są doskonale widoczne z ulicy. Jeżeli nie chcesz, aby przechodnie zaglądali Ci do domu, a jednocześnie do wnętrza wpadało światło, ten typ osłony okiennej będzie idealny.

Rolety dzień-noc sprawdzą się także w pracowniach komputerowych, biurach, call center i innych miejscach, w których pracuje się przy monitorach. Zapewniają łagodne światło, które nie będzie się odbijało w monitorach. Ułatwiają więc pracę i ograniczają wykorzystanie światła sztucznego, które na dłuższą metę jest męczące dla oczu.

Ten rodzaj rolet można polecić do pomieszczeń, w których szczególnie zależy nam na prywatności. Okna ulokowane w sypialni czy łazience powinny być przesłonięte, abyśmy się czuli w nich komfortowo. Nie musimy jednak rezygnować z dopływu światła!