Dobór regałów dla domu. Na co zwrócić uwagę?

Regały to przykład świetnego i wszechstronnego rozwiązania, które pomaga w połączeniu kilku różnych funkcji przy użyciu jednego mebla. Regały nadają się zarówno do przechowywania różnych przedmiotów, jak i ich pokazywania. Ich kształt, wielkość i usytuowanie może też korzystnie wpływać na aranżację pomieszczenia. Co ciekawe regały nadają się zarówno do pomieszczeń reprezentacyjnych, jak i do pokojów używanych wyłącznie przez domowników.

regał w pokoju

Jakie funkcje może pełnić regał?

Wybór mebli do urządzenia mieszkania lub domu zawsze wymaga dokładnego namysłu, ze względu na konieczność pogodzenia ze sobą wielu różnych oczekiwań. Z jednej strony meble muszą pasować do preferowanego stylu – charakteryzować się określoną estetyką, być wykonane z materiału, który będzie w pełni odpowiadał użytkownikowi, a także być utrzymane w kolorystyce, która dobrze wpasuje się w całą aranżację wnętrza. Z drugiej strony meble, na które się zdecydujemy, muszą być funkcjonalne i wygodne w codziennej eksploatacji. Dobrze również by miały wszystkie udogodnienia, na jakich nam zależy – zauważa specjalista z firmy Meble K&D, producenta nowoczesnych mebli drewnianych.

Zwykle jesteśmy w naszych poszukiwaniach również ograniczeni czynnikami, na które nie mamy żadnego wpływu. Przeważnie jest to ilość dostępnego w pomieszczeniu miejsca, która rzutuje nie tylko na rozmiary mebli, które możemy brać pod uwagę, ale też na sposób ich rozstawienia. Prawdziwym wyzwaniem może być również ograniczony budżet.

W przypadku mebli do przechowywania, takich jak wszelkiego rodzaju regały pogodzenie ze sobą tak wielu czynników bywa prawdziwym wyzwaniem. Dlatego przed przystąpieniem do zakupu warto przemyśleć wszystkie swoje wymagania i uszeregować je według tego, jak duże mają dla nas znaczenie. Odpowiedni wybór priorytetów może znacząco ułatwić nam zadanie.

Co jest ważne przy szukaniu idealnego regału?

Regał to znakomity przykład mebla, który łączy w sobie kilka funkcji. Ze względu na swoją budowę służy on do przechowywania rozmaitych przedmiotów. Jednocześnie pozwala też na ich eksponowanie, a kształt mebla oraz jego rozmiary mogą przesądzać o tym, jak będzie postrzegane całe pomieszczenie.

W sytuacji, w której absolutnym priorytetem jest zapewnienie sobie dużej ilości miejsca do przechowywania rozmaitych przedmiotów, najważniejszą cechą regału powinna być jego wielkość oraz ilość i kształt półek. W razie, gdy na regale mamy zamiar przechowywać rzeczy, które niezbyt dobrze nadają się do trzymania na zewnątrz, warto rozważyć zakup mebla wyposażonego w zamykane drzwiczki. Koniecznie też należy zweryfikować czy wszystkie półki mają głębokość i szerokość dopasowaną do naszych potrzeb. W przypadku, gdy mamy do czynienia z regałem, w którym nie ma możliwość regulacji ich wysokości, trzeba skontrolować także ten parametr.

Kiedy regał ma służyć eksponowaniu rozmaitych przedmiotów, konieczne będzie sprawdzenie, czy będą one wystarczająco dobrze widoczne. W takiej sytuacji dobrze też zwrócić baczną uwagę na kolor i sprawdzić, czy barwa, w jakiej utrzymany jest mebel, będzie dobrym tłem dla rzeczy, które chcemy pokazać.

Jeśli naszym priorytetem jest nie tyle funkcjonalność kupowanego mebla, ile jego walory estetyczne, najważniejszy powinien być dla nas kształt regału oraz jego proporcje, a także grubość i rozmieszczenie poszczególnych elementów jego konstrukcji.

śr. ocena 0 / głosów 0