Elementy wyposażenia kontenerów biurowych

Nie trzeba stawiać budynku, aby mieć lokal biurowy. Wystarczą… kontenery! Mogą kojarzyć się negatywnie, dlatego w tym tekście przyjrzymy się im bez uprzedzeń. Czy w kontenerach da się urządzić biuro przyjazne pracy? Czy wyposażenie jest wystarczające? Poznaj tę ekonomiczną alternatywę typowego lokalu i sprawdź, czy kontener biurowy to rozwiązanie dla Twojego biznesu.

Czym są kontenery biurowe?

Kontenery biurowe to alternatywa dla tradycyjnie rozumianego lokalu biurowego. Są dobrym sposobem na stworzenie sobie przestrzeni do pracy przy niewielkim budżecie, ponieważ budowa i eksploatacja kontenera biurowego jest znacznie tańsza niż w przypadku konwencjonalnych lokali.

Kontenery dają budowlaną swobodę. Jeżeli nie potrzebujemy wielkiej przestrzeni, wystarczy jeden, ale firmy o większym zapotrzebowaniu mogą wykreować większą przestrzeń przez modułowe łączenie kontenerów. O ile dobrze przemyślimy kwestię wyposażenia, biuro z kontenerów może być prawdziwie komfortowe.

Wyposażenie kontenera biurowego

No właśnie – elementy wyposażenia. Jakie powinny wchodzić w skład kontenera, aby ten stał się pełnoprawnym biurem? Zanim do tego przejdziemy, omówmy pokrótce konstrukcję samego kontenera, aby wiedzieć, co stanowi główny zrąb tego nietypowego „budynku”.

Rama, która utrzymuje całość, wykonana jest ze stali profilowanej. Wypełnienie ramy stanowią ściany wewnętrzne z powlekanej płyty wiórowej oraz zewnętrzne z blachy profilowanej, ocieplone na grubość 8–10 cm. Podłoże stanowi spawana wykładzina PCV.

W tej konstrukcji funkcjonuje wyposażenie podstawowe i dodatkowe. Do tego pierwszego zaliczają się: instalacja elektryczna, dzięki której biuro może pracować przy użyciu technologii, okno PCV wyposażone w roletę zewnętrzną, aby zapewnić z jednej strony dopływ światła dziennego, z drugiej – bezpieczeństwo, ogrzewanie – elektryczne albo gazowe. Do tej podstawy klient może indywidualnie zamówić dodatkowe wyposażenie dopasowane do potrzeb danego biznesu. Mogą to być np. meble biurowe, oświetlenie, klimatyzacja i inne udogodnienia, które pozwolą komfortowo spędzać czas w miejscu pracy.

Jeżeli szukasz kontenera biurowego dla swojej firmy, zajrzyj na www.kontener-serwis.pl.