Jak dobrać podest ruchomy do swoich potrzeb?

Trudno wyobrazić sobie wiele prac bez podestów ruchomych. Przede wszystkim to urządzenie dźwigowe doskonale sprawdza się zarówno w pracach budowlanych, jak i montażowych. Tak naprawdę spektrum zastosowania jest naprawdę duże. Podest ruchomy może podnosić zarówno osoby, jak i materiały, dzięki temu wiele prac może być wykonanych szybciej, ale i bezpieczniej. Jak wiadomo czas to pieniądz, a bezpieczeństwo ludzi to podstawa. Dlatego znalezienie odpowiedniego podestu ruchomego jest niezwykle istotne.

Podest ruchomy – czym kierować się przy wyborze?

Niezależnie jakie prace będziemy wykonywać, to podczas wyboru podestu ruchomego należy zwrócić uwagę na pewne aspekty. Wszystko to wpłynie na bezpieczeństwo oraz komfort pracy, jak i warunki działania. Tutaj kluczowa jest specyfikacja. Zatem podczas wyboru podestu ruchomego, należy wziąć pod uwagę udźwig, ale również wielkość kosza czy platformy, duże znaczenie ma także wysokość podnośnika. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę zarówno stan złożenia, jak i rozłożenia. Precyzja manipulowania podnośnikiem ruchomym wpływa na komfort pracy, ale także precyzyjne jej wykonanie. Warto jeszcze wziąć pod uwagę czas podnoszenia. Jest on szczególnie ważny, gdy zależy nam, aby prace były wykonane jak najszybciej. Swoistą kropką nad „i” jest dostosowanie podnośnika do środowiska pracy.

Podesty ruchome koszowe i nożycowe – do jakich prac się sprawdzą?

Podnośniki koszowe i nożycowe doskonale sprawdzą się podczas wielu prac. Korzystają z nich zarówno duże firmy, jak i osoby prywatne. Przede wszystkim można je wykorzystać np. podczas montażu reklam czy też banerów wielkoformatowych. Mają także zastosowanie podczas wycinki drzew i krzewów. Mogą być także wykorzystywane podczas usuwania uszkodzeń dachu i pokrycia dachowego. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że świetnie sprawdzają się nawet w bardzo trudnym terenie, nawet na terenach leśnych i bagiennych.

Podnośniki nożycowe ruchome – doskonały wybór podczas prac budowlanych

Przy wykonywaniu różnych prac budowlanych bardzo duże znaczenie ma udźwig. Zatem doskonałym wyborem do takich prac są podnośniki nożycowe. Są doskonałą alternatywą dla rusztowań. Sprawdzą się także podczas prac konserwacyjnych. W tym przypadku warto wybrać odpowiedni napęd. Napęd elektryczny wydaje się być wyborem bardziej ekonomicznym i może znacząco wydłużyć czas pracy podnośnika. Z kolei spalinowy ma zdecydowanie większy udźwig. Warto jeszcze zwrócić uwagę na opcję samopoziomującą, dzięki której ustawienie tego podnośnika jest banalnie proste. Jeżeli zależy nam aby na jednym podnośniku pracowało wiele osób to warto wybrać taki z dużym podestem.

Bo liczy się wysięg

Niektóre prace wymagają zastosowania podestów ruchomych, które mają specjalną konstrukcję. Szczególnie, gdy tereny są bardzo nierówne, a wzniesienia bardzo duże. Warto zatem zastosować podesty ruchome od Bozer.pl przegubowe. Napęd na cztery koła oraz system zapobiegania kołysaniu, zapewniają bezpieczeństwo i komfort pracy. Roboty mogą być wykonywane zarówno na wysokości, jak i poniżej poziomu terenu. W tym przypadku najważniejsze są wysięgniki na podwoziu gąsienicowym, dzięki którym możliwy jest przejazd po każdym terenie.

Gdy potrzeba wychylenia

Niestety niejednokrotnie teren, na którym wykonywane są prace budowlane jest bardzo nierówny oraz nieutwardzony. Dlatego najlepiej tutaj zastosować podesty ruchome teleskopowe. Mają one napęd 4×4. Sprawdzą się nawet podczas prac wymagających maksymalnego wychylenia, zatem można pracować nawet na zboczu czy bardzo błotnistym terenie.

Podesty ruchome maszynowe i pionowe – cicha praca w zamkniętych pomieszczeniach

Kolejnym wyborem do prac budowlanych są podesty ruchome maszynowe i pionowe. Mają one obrotową wieżyczkę oraz specjalny łącznik. Dzięki temu docierają do bardzo trudnych miejsc. Sprawdzą się zarówno do pracy na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. Zatem warto wybrać je do pracy w centrach handlowych czy halach. Dzięki sześciu kołom manewrowanie jest bardzo łatwe. Warto jeszcze zwrócić uwagę na cichą pracę oraz łatwość w ustawieniu tej maszyny.

Podest ruchomy warto dostosować do swoich potrzeb i rodzaju wykonywanych prac. Dzięki temu będą będą odbywać się w bezpieczny sposób oraz będą ukończone bardzo szybko.

śr. ocena 5 / głosów 1