Jaką balustradę wykonać na balkonie?

Balustrada balkonowa to zewnętrzny element dekoracyjny, który idealnie dopełnia design Twojego domu. Wykonuje się ją z różnych materiałów, które powinny być zgodne z architekturą i stylem budynku. Pamiętaj, że balustrada, oprócz swojej funkcji dekoracyjnej, zamyka przestrzeń balkonu, tym samym zwiększając bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny. W związku z tym do jej zabudowy najlepiej sprawdzą się kamień, szkło, stal lub drewno.

Balustrady na balkonie

Możliwości wykonania balustrady

Jeśli uważasz, że jeden materiał do wykonania balustrady balkonowej to za mało, możesz je ze sobą łączyć, tworząc w ten sposób niezwykłe i w pełni bezpieczne balustrady. Zazwyczaj wykonuje się połączenia stali z drewnem, czy chociażby szkła ze stalą nierdzewną, która jest idealnym materiałem na balustrady. Po określeniu swoich oczekiwań i zapoznaniu się z możliwościami możesz z firmą taką jak Ogrodzenia DB, zająć się wykonaniem najlepszej jakości balustrady balkonowej. Pamiętaj, że Twoja zabudowa oprócz ładnego wyglądu, musi być ergonomiczna w użytkowaniu.

Budowa i styl balustrady na balkonie

Zgodnie z wymogami prawa budowlanego balustrada powinna mieć co najmniej 90 cm wysokości. Ten wymiar jest liczony od poziomu wykończonej posadzki do poręczy. Nie jest koniecznością, aby wybierać balustradę tylko o tego typu wymiarach, jednak jest to standard minimum dla takich konstrukcji.

Najważniejszą sprawą jest wykonanie poszczególnych elementów stabilnie oraz z zagwarantowaniem odporności na czynniki zewnętrzne. Przy projekcie omów wszelkie szczegóły z osobą z branży i upewnij się, że konstrukcja zostanie zbudowana według Twoich oczekiwań i pozostałych norm.

Styl i estetyka balustrady ogrodowej mogą zależeć od Twoich własnych upodobań lub obecnych trendów, które pojawiły się na rynku. W dużych powierzchniowo domach pięknie sprawdzają się balustrady szklane z elementami ceramiki. Drobne zdobienia dodają charakteru konstrukcji oraz cieszą oko domowników, jak i gości.

Drewniane balustrady znajdują zastosowanie w domach z drewna, wtapiają się w design i tworzą estetyczną całość. Z kolei trend, który zachwycił rynek, to minimalizm. Prosty, a zarazem intrygujący, pojawia się w lekkich balustradach ze stalowych prętów. Różne formy aranżacji sprawiły, że skromne detale zyskały swoje uznanie wśród konsumentów
i zapoczątkowały falę sprzedaży. Balustrady kute czy standardowe – obie opcje są doceniane tak samo przez zainteresowanych.

Na stronach internetowych producentów i wykonawców znajdziesz wiele inspiracji, które pomogą Ci wybrać doskonałą balustradę balkonową.

śr. ocena 5 / głosów 1