Napisy na ścianę jako elementy ozdobne

Napisy na ścianach są częstym elementem dekoracyjnym w sklepach, restauracjach i na korytarzach biur. Wiele osób stosuje je także jako element wystroju pomieszczeń w domach i mieszkaniach. Motywujące motto, cytaty lub fragment piosenki to ulubione propozycje zarówno dla nastolatków jak też osób w starszym wieku. Z czego wytwarza się takie napisy i gdzie je można kupić?

Drewniane, szklane i plastikowe napisy na ściany

Elementy dekoracyjne w postaci napisów na ściany mogą być wytwarzane ze szkła oraz estetycznych luster. Często robi się je także z drewnianych sklejek oraz tworzyw sztucznych malowanych na wybrany kolor. W ofercie firm, które tworzą i dystrybuują takie elementy można znaleźć gotowe dekoracje z popularnymi sentencjami jak również wykonywane na zamówienie teksty lub imiona.

Warto pamiętać, że często istnieje także możliwość zakupu osobnych, pojedynczych liter, które można samodzielnie ukształtować w kompletny napis, imię lub zdanie.

Estetyczne i modne napisy na ścianę to propozycja dla osób w każdym wieku. W zależności od koloru i struktury dekoracji można je umieszczać w salonie, sypialni lub zakładach fryzjerskich, kosmetycznych i innych obiektach użytkowych. W celu osiągnięcia lepszego efektu wizualnego warto je także estetycznie podświetlić – informuje pracownik firmy KORNIK z Pruszcza Gdańskiego.

Gdzie warto umieścić ozdoby z napisami na ścianę?

Oto kilka propozycji dla osób, które zastanawiają się gdzie umieścić dekoracje w formie napisów na ścianę. Pomieszczenia, w których warto zastosować taką ozdobę to m.in.:

  • halle hotelowe,
  • restauracje,
  • sypialnia,
  • przestronna kuchnia,
  • pokój dziecięcy i dla nastolatków,
  • salony usługowe,
  • galerie sztuki.

Jak tworzy się dekoracyjne napisy na ściany?

Napisy na ściany tworzy się przy użyciu specjalistycznych maszyn, wykonując nacięcia wzdłuż zarysowanych uprzednio linii. Dzięki temu ozdoby są estetyczne i mają regularne krawędzie. Nowoczesne urządzenie, które można zaprogramować komputerowo, umożliwiają stworzenie dowolnej czcionki i kształtu liter. Dzięki temu ozdoby mogą przybierać wręcz nieograniczone kształty i wielkość.

Płytę drewnianą, szklaną lub plastikową umieszcza się w specjalistycznej wycinarce i tworzy uprzednio zaprogramowany kształt. Tej samej techniki używa się do kształtowania elementów ozdobnych w formie kwiatów, zwierząt oraz ozdób abstrakcyjnych. Częstym zjawiskiem jest także łączenie kompletnych napisów z dowolną grafika tematyczną. Przykładem może być napis „Love” połączony z estetycznie wyciętym sercem.

śr. ocena 0 / głosów 0