Ogród może być naszym azylem – jak go urządzić?

Ogród to miejsce wypoczynku, miejsce w którym po całym dniu pracy możemy się zrelaksować i odpocząć. Nim jednak będzie on odpowiednio urządzony i będziemy się mogli cieszyć finalnym efektem, musimy być świadomi, że czeka nas dużo pracy.

ogród

Ogród, to miejsce, które należy bardzo dobrze rozplanować

Ogród odwdzięczy się nam całą feerią barw, cudownymi zapachami kwitnących kwiatów, będzie miejscem, które będzie cieszyć oko nawet najbardziej wymagających adeptów terenów zielonych. Musimy jednak mieć świadomość, że własny ogród to bardzo dużo pracy, z reguły jednak osoby, które we własnym zakresie je pielęgnują nie narzekają na takowy dobytek.

Rozplanowując swój teren zielony wokół domu trzeba mieć świadomość, że prawidłowo dobrane rośliny oraz miejsce ich osadzenia to połowa sukcesu. Bardzo popularne ostatnimi czasy stały się tzw. mapy marzeń, które pomogą nam określić jaki styl wybrać do swojego ogrodu. Stworzenie mapy marzeń, to stosunkowo proste i przyjemne zajęcie. Polega ono na zapisywaniu ilustracji, bądź też drukowanie zdjęć roślinności i stylów, które uznamy, że pasują wzajemnie do siebie, ale też do naszego gustu. Są aplikacje i strony internetowe, które podpowiadają nam i w pierwszej kolejności podsyłają zdjęcia z sieci, które powinny nam się podobać najbardziej. Takim sposobem wypracowujemy swój własny styl.

Kolejną rzeczą przy planowaniu ogrodu jest wybór odpowiedniej roślinności. Niektóre rośliny nie wyglądają dobrze w sezonie wiosennym, ostateczny i najbardziej ozdobny kształt przyjmują latem czy nawet jesienią, należy o tym pamiętać udając się w poszukiwania wybranej rośliny do wybranego hipermarketu budowlanego.

Dobierając określone rośliny nie kierujmy się tylko i wyłącznie ich wyglądem

Decydując się na określone rośliny powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę, czy jakość naszej gleby pozwoli na to, żeby dane kwiaty, byliny, czy drzewa czuły się dobrze w naszym ogrodzie i na naszej ziemi. Każda gleba ma różną buforowatość, jest w różnym stopniu zmineralizowana, dlatego też nie każda roślina właściwie się ukorzeni i wyrośnie właśnie na naszej glebie. Warto wcześniej na ten temat poczytać, żeby się nie zawieść i nie zniechęcić do tego, co przecież powinno przynosić nam ukojenie dla skołatanych nerwów.

Gdzie zaopatrzyć się w rośliny i akcesoria do ogrodu?

Aby wybrać właściwe rośliny i akcesoria do ogrodu warto wybrać się do pobliskich szkółek ogrodniczych, bądź hipermarketów budowlanych, które mają w swojej ofercie dział ogrodniczy.

Bardzo dobrze na tle konkurencji wypada w tej kwestii market budowlany OBI, który ma w swojej ofercie wszystko co niezbędne żeby móc rozpocząć swoją przygodę z pielęgnacją i zakładaniem ogrodu.

Zaopatrując się w danym sklepie nie zapominajmy o tym, że czym więcej zdecydujemy się kupić, tym lepsze ceny możemy spróbować wynegocjować.