Ogrodzenie placu budowy. Charakterystyka paneli pełnych

Przed przystąpieniem do realizacji danego przedsięwzięcia budowlanego plac budowy należy odpowiednio ogrodzić. Dzięki temu wyznaczany jest obszar budowy oraz strefa bezpieczeństwa, po której można bezproblemowo się poruszać. Przy okazji wyznaczyć można miejsca np. do wykonywania prac na wysokościach czy prac ziemnych. Często w tym przypadku stosuje się panele pełne.

Tymczasowe ogrodzenia budowlane – panele pełne

Tymczasowe ogrodzenia budowlane można obecnie wypożyczyć w wielu firmach, takich jak na przykład firma Innowall. Jednymi z najpopularniejszych ich rodzajów są tzw. panele pełne. To propozycja skierowana do wszystkich tych, którzy ze strony ogrodzenia oczekują doskonałej osłony i prywatności na wysokim poziomie, a jednocześnie nie chcą przepłacać. W tym przypadku panele pełne wykonane z blachy trapezowej sprawdzają się doskonale. Ich stalowe ramy są ocynkowane ogniowo, a tym samym bardzo wytrzymałe. Pod względem konstrukcyjnym przypominają one panele ażurowe. Są bardzo szybkie w montażu. Większego problemu nie sprawia również ich transport.

Warunki pogodowe

Panele pełne wykorzystywane są przede wszystkim do grodzenia terenów przemysłowych. Ich rury i profile dzięki wykończeniu w ocynku ogniowym są dobrze chronione przed trudnymi warunkami pogodowymi, nie musimy się więc martwić nawet o długotrwałe wystawienie ich na warunki zewnętrzne. Ogrodzenia tego typu stosuje się także w warunkach miejskich, aby zwiększyć bezpieczeństwo ludzi i zwierząt. Miejsce budowy wymaga zawsze bowiem odpowiedniego zabezpieczenia przed zagrożeniami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Panele pełne są w tym przypadku niezawodne. Jednocześnie stanowią one ochronę przed włamywaczami. Są bowiem wytrzymałe i bardzo wysokie.

Montaż i demontaż

Panele pełne są ogrodzeniem o charakterze tymczasowym. Służą do wyznaczania terenów budowlanych. Nie są trudne w montażu i demontażu, stąd wynika ich spora popularność. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie mają miejsce budowy czy remonty różnego rodzaju. Ogrodzenie tymczasowe sprawdza się przy każdych warunkach pogodowych i terenowych, nawet tam, gdzie muszą być często przemieszczane. Co ciekawe, panele pełnią również rolę zabezpieczenia przed pyleniem z terenu budowy. Przy okazji niwelują hałasy dochodzące z placu budowy na skutek prowadzonych tam prac. Konstrukcja takiego ogrodzenia jest silna i bardzo stabilna, mocuje się ją bowiem każdorazowo do podłoża. Niegroźne jej porywiste wiatry czy silne opady deszczu bądź śniegu.

śr. ocena 5 / głosów 5