Osiedla mieszkaniowe w stylu eko, czyli nowe podejście do budowania

Moda na ekologiczne rozwiązania obejmuje coraz więcej dziedzin życia, również tych związanych z budownictwem. ,,Zielone osiedla” cieszą się szczególnym poważaniem wśród klientów, a deweloperom zapewniają opinię rozważnych i przyjaznych środowisku.

osiedla-mieszkaniowe

Blisko natury

Zgiełk miasta przytłacza i sprawia, że po powrocie do domu szukamy spokoju oraz wyciszenia. W jakim miejscu łatwiej o relaks niż w emanującym aurą niezmąconej natury? Coraz więcej osiedli projektuje się z myślą o walorach przyrodniczych. Przykład tego typu inwestycji stanowi realizowane osiedle Shiraz Trio na warszawskich Bielanach. Soczysta, intensywna zieleń otacza elewacje budynków i sprawia, że architektura współgra z tym, co naturalne i ekologiczne. My zyskujemy spokój ducha, a okolica niezwykłą, ujmującą urokiem estetykę.

Zdrowo dla ciała, zdrowo dla ducha

Nadejście wiosny to idealny moment, aby zrezygnować z samochodu i przesiąść się na rower. Nowoczesne osiedla stymulują mieszkańców do aktywności, dbając o ich kondycję psychofizyczną – w Warszawie jest o to szczególnie łatwo, z uwagi na wszechobecność ścieżek dla cyklistów. Bezpośrednio przy naszym osiedlu są wytyczone ścieżki, którymi można dotrzeć do wielu miejsc: centrum Warszawy, nad Wisłę, do Łomianek czy Puszczy Kampinoskiej. Rowery będzie można przechowywać w wózkowniach, zaprojektowanych na klatkach schodowych we wszystkich budynkach – informuje przedstawiciel Shiraz III, dewelopera odpowiedzialnego za budowę osiedla Shiraz Trio.

Ekologicznie i… ekonomicznie

Z ekologią powinna iść w parze ekonomia. Wielu deweloperów kieruje się zasadą ,,podwójnego eko”, wykorzystując praktyczne zalety zasobów naturalnych. W celu redukcji zużycia energii elektrycznej, stosuje się m.in. coraz popularniejsze latarnie solarne. Tego typu konstrukcje magazynują energię za dnia, przy użyciu paneli słonecznych, a po zmroku świecą pełnym blaskiem. Odpowiednio dobrane żarówki zużywają mniej energii, a latarnie mogą działać całą noc – relacjonuje ekspert Shiraz III. Podobne metody oszczędności stosuje się w przypadku wody. Specjalne zbiorniki gromadzą deszczówkę, która służy do podlewania ogrodów i osiedlowych terenów wspólnych. Proste, tanie i skuteczne!