Planujesz remont? Patenty na sprawną ekipę remontową

Żaden porządny remont nie obędzie się bez solidnej ekipy remontowej. Nieważne, czy remont wykona wujek Heniek, czy zatrudnisz obce osoby – organizacja pracy jest kluczem do sukcesu. Jeżeli nie chcesz, aby miesiąc później konieczne były poprawki, a wykonane prace gwarantowały bezpieczne i trwałe efekty – koniecznie sprawdź, jak pracować z robotnikami.

ekipa remontowa

Plan działań i wycena to podstawa

Ustal wszystkie szczegóły, zaplanuj konkretne realizacje z dokładną wyceną. Być może firma będzie miała do zaoferowania inne, różniące się od Twoich, rozwiązania. Dobra ekipa remontowa nie boi się składać swoich propozycji. Profesjonalne uwagi i fachowe rozwiązania to zaleta specjalistów. Żadna rzetelna firma nie wykona Twojego pomysłu, jeśli jest felerny. Dlatego rozmawiaj, słuchaj oraz oczekuj. Gdy już ustalisz konkretny plan działań, poproś o wycenę. Wszystko powinno być jasne, zanim rozpoczniesz współpracę.

Stawiaj warunki i koniecznie podpisz umowę, która będzie dla Ciebie gwarancją. Najlepiej, jeśli będziesz rozliczać się za efekty pracy. Jeśli opłacisz usługę na starcie, może się okazać, że wykonanie prac będzie się przedłużało.

Kolejną ważną kwestią jest ustalenie funkcji obu stron i poszczególnych pracowników. Od razu określcie jasno, kto kupuje materiały i w jaki sposób będziecie się za nie rozliczać. Ustalone warunki zapiszcie w umowie. Jeżeli zakupem materiałów zajmuje się ekipa remontowa, koniecznie rozliczaj się na podstawie rachunków.

Warunkiem umowy jest również gwarancja. Masz prawo oczekiwać 2 lat gwarancji – pamiętaj, aby ta informacja znalazła się w umowie.

Terminowość w małych krokach

Wyznaczaj terminy poszczególnych małych robót, wtedy będzie prościej dopilnować kompleksowej usługi. Poszczególne terminy i zlecenia zapisz w umowie i na tej podstawie rozliczaj się z ekipą remontową.

Mieszkanie na błysk!

Dobra ekipa remontowa zostawi mieszkanie gotowe do użytku. Upewnij się, czy aby wybrana ekipa zapewnia sprzątanie i nie zostawi bałaganu po skończonych pracach. Nie zawsze jest to takie oczywiste.